K2 – nowy biurowiec na mapie Gdyni

07.01.2020

Biurowiec K2 powstanie przy ulicy Kieleckiej 2 w Gdyni. Vastint Poland podpisał umowę na generalne wykonawstwo z CFE Polska.

 

 

Biurowiec K2 zostanie wzniesiony na działce na skrzyżowaniu ulic Kieleckiej i Śląskiej. Jego powierzchnia najmu wyniesie 11 400 m². Sześciokondygnacyjny budynek formą i estetyką nawiąże do architektonicznej tradycji modernizmu. Modułowa, powtarzalna elewacja będzie się składać z białych, obłych profili. Ich kształt to odniesienie do żagli i architektury okrętowej, obecnej w Gdyni stylu „Streamline” lat 30. XX w.

Na parterze biurowca umiejscowiona zostanie nowocześnie zaprojektowana recepcja. Stylowe lobby z nieformalnymi i wygodnymi strefami współpracy oraz spotkań będzie cechą wyróżniającą. Dwukondygnacyjny podziemny parking pomieści 136 aut, a na zewnątrz budynku zamontowane zostaną stojaki rowerowe oraz szatnie z prysznicami w hali garażowej. Biurowiec K2 spełnia wymogi certyfikacji środowiskowej LEED.

Prace budowlane rozpoczną się na początku tego roku, a ich zakończenie zaplanowano na połowę 2022 r.

Budynek zaprojektowała pracownia APA Wojciechowski.

 

Przeczytaj też: Biurowiec MidPoint71 stanie w centrum Wrocławia

Instalacje sanitarne w budynkach publicznych – najważniejsze aspekty

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.