Fabryka SMAY w budowie

18.03.2021

Nowa fabryka SMAY wraz z siedzibą powstaje w Podłężu. Obiekt będzie wykorzystywał najnowsze technologie zgodne z ideą Przemysłu 4.0.

 

fabryka SMAY

 

Fabryka SMAY z siedzibą firmy zostanie wybudowana na blisko sześciohektarowej działce przy ulicy Grabskiej w Podłężu, na terenie strefy ekonomicznej. SMAY jest polską firmą produkcyjno-consultingową, dostarczającą produkty i systemy w branży wentylacyjnej oraz w dziedzinie systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła. Działa na rynku od 32 lat.

Nowoczesna fabryka SMAY będzie mieć łączną powierzchnię 18 500 m² wraz z laboratorium badawczo-rozwojowym, czterokondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 4500 m² oraz budynek socjalny o powierzchni 1850 m². Całkowita powierzchnia zabudowy wyniesie 21 377 m². Docelowo ma zostać wybudowanych pięć budynków stanowiących zespoloną bryłę, a także stworzona ma być infrastruktura drogowa i zagospodarowany cały teren.

 

fabryka SMAY

 

Zaplanowano wygodne zaplecza socjalne, stołówkę, sale konferencyjne, strefę wellness i spa, siłownię oraz duży taras na dachu budynku, a także miejsce na duży parking dla 371 samochodów osobowych i dostawczych. Odpowiednią jakość powietrza zapewni nowoczesna wentylacja, w tym iFlow, czyli ekologiczny system wentylacji dostosowujący się do zmiennych potrzeb użytkowników i zajętości pomieszczeń, a także fotowoltaika i inne energooszczędne rozwiązania, które wspierają niskoemisyjność budynku.

Zakład produkcyjno-magazynowy będzie wykorzystywała najnowsze rozwiązania technologiczne, zgodne z ideą Przemysłu 4.0. Obiekt zostanie wyposażony między innymi w: nowoczesne centra obróbki połączone z automatycznymi magazynami surowców, magazyn wysokiego składowania z punktami kompletowania wydań zewnętrznych i wewnętrznych, innowacyjne oprogramowanie do zarządzania procesami produkcyjnymi oraz logistycznymi, nowoczesne rozwiązania w zakresie usuwania pyłów powstałych w procesie obróbki materiałów pylnych (czysta hala), a także systemy, które zautomatyzują procesy wykrawania i gięcia blach. Magazyn będzie wyposażony w nowoczesne zaplecze automatyczne..

 

fabryka SMAY

 

Fabryka znajdzie się w bardzo dobrej lokalizacji – będzie miała dostęp do autostrady i linii kolejowej.

Generalnym wykonawcą została firma STRABAG. Nadzór inwestorski będzie pełnić G2J Consulting. Pierwszy etap budowy potrwa nieco ponad rok i zakończy się wiosną 2022 r. Łączna wartość inwestycji to ponad 82,5 mln zł.

 

Czytaj także: Panattoni Park Stargard z powierzchnią 172 000 m²

NOHO Logistic Park powstanie w Krakowie

Centrum logistyczne GLP w Lędzinach w budowie

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.