Największe biurowce w Krakowie

16.03.2021

Biurowce w Krakowie przyciągają inwestorów nowoczesną przestrzenią biurową, której przybywa najszybciej spośród miast regionalnych w Polsce.

 

Biurowce w Krakowie dostarczają obecnie łącznie 1,6 mln m² powierzchni, a w samym 2020 r. do użytku oddano 140 tys. m² – wynika z analiz CBRE. Z roku na rok rośnie także liczba imponujących biurowców. Poniżej przedstawiamy 5 największych krakowskich biurowców.

 

1. Tischnera Office

Pierwsze miejsce w rankingu największe biurowce w Krakowie zajmuje Tischnera Office. Zajmuje on blisko 33 tys. m². Wybudowany przez dewelopera Cavatina, został oddany do użytku w 2019 r. Znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Tischnera i Zakopiańskiej. To energooszczędny i bardzo zielony obiekt, w którym znajdują się m.in. zielone tarasy i wewnętrzne patio z fontannami i oczkami wodnymi. Budynek otrzymał główną nagrodę w Prime Property Prize 2019 – tytuł Inwestycja Roku Rynku Powierzchni Biurowych.

Więcej: Tischnera Office – zielony biurowiec

 

Biurowce w Krakowie

 

2. Buma Square A-G

Drugie miejsce przypada budynkowi Buma Square A-G zlokalizowanemu na południu miasta, blisko Tischnera Office. Został wybudowany w 2002 r. i ma ponad 28 tys. m² powierzchni na 6 kondygnacjach i poziomie parkingu na 764 samochodów.

 

3. High 5ive 4

Trzecie miejsce zajmuje oddany do użytku w 2020 r. biurowiec High 5ive 4, który ma 23,5 tys. m² powierzchni. Zlokalizowany jest przy samym głównym dworcu kolejowym i na skrzyżowaniu wielu tras miejskich autobusów i tramwajów.

Więcej: Projekt biurowy High Five w Krakowie

 

4. Equal Business Park C

Equal Business Park to numer 4 na krakowskim rynku biurowców. Ma ok. 23 tys. m² powierzchni. Znajduje się przy ul. Wielickiej. Został oddany do użytku w 2018 r. Składa się z czterech zróżnicowanych brył oraz trzech półotwartych dziedzińców, które wypełnia mała architektura i zieleń. Budynek jest częścią większego kompleksu Equal Business Park.

 

5. AFI V.Offices

Ostatnie miejsce w rankingu należy do AFI V.Offices, którego przestrzeń to 21,6 tys. m². Znajduje się on obok Cmentarza Rakowickiego. To ekologiczny i wygodny biurowiec w dobrej lokalizacji, blisko tras wylotowych z miasta.

Więcej: AFI V.Offices z najwyższym w Polsce poziomem BREEAM

 

Biurowce w Krakowie

Fot. AFI Europe

 

Czytaj także: Sektor biurowy w 2020 r.

Biura w 2020 r. w Polsce – podsumowanie

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in