Projekt biurowy High Five w Krakowie

24.03.2016

W samym sercu Krakowa firma Skanska rozpoczyna budowę projektu biurowego. High Five ożywi niezagospodarowany do tej pory obszar obok Dworca Głównego.

Będzie to kompleks pięciu budynków przy ul. Pawiej, o 70 000 m² powierzchni najmu. W przestrzeni między budynkami powstanie zielony skwer, do aranżacji którego zaproszeni zostaną lokalni artyści i studenci. Powstaną na nim zróżnicowane, funkcjonalne strefy. W każdej w nich znajdą się miejsca stworzone z myślą o osobach aktywnych, poszukujących pozytywnej energii – zarówno pracownikach kompleksu, jak i mieszkańcach miasta.

Każdy z pięciu budynków będzie się wyróżniał dedykowanym symbolem energii: różnorodności, kreacji, miasta, szczęścia oraz innowacji. Wszystkie razem złożą się na kompleks High Five.

 

 

W pierwszym etapie wybudowane zostaną dwa budynki, zlokalizowane między Hotelem Ibis a Galerią Krakowską. Budynki będą składały się z sześciu kondygnacji naziemnych. Garaż w budynku D będzie znajdował się na parterze oraz na jedynej kondygnacji podziemnej, natomiast w budynku E na cele garażu będą zagospodarowane dwie kondygnacje podziemne. Powierzchnia najmu I etapu (budynek D i E) to ok. 23 500 m² GLA. Powstanie też 175 miejsc parkingowych. Certyfikacja: LEED Gold. Planowany termin oddania do użytku I etapu: IV kwartał 2017 r.

Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia NS Moon Studio. Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in