Forêt w Warszawie – mieszkania wśród drzew

16.03.2021

Budynki mieszkaniowe Forêt na warszawskiej Białołęce otrzymały pozwolenie na użytkowanie. Na terenie inwestycji posadzono 11 dębów.

 

Forêt

 

Forêt ul. Wyspiarskiej w Warszawie to dwa 5-piętrowe budynki z 95 mieszkaniami, o powierzchni od 40 do 85 m². Są to przede wszystkim mieszkania 3-pokojowe, ale także 2- i 4-pokojowe. Wszystkie mają duże okna, balkony, tarasy lub ogródki. Pod budynkami przewidziano halę garażową, a obok nich dodatkowe, naziemne miejsca parkingowe. Prace budowlane przy dobiegły końca, a mieszkańcy odbierają klucze do lokali.

Częścią Forêt jest prywatny teren wypoczynkowy – porośnięty roślinnością i połączony ze strefą rekreacji i rozrywki. To właśnie od tego miejsca wzięła się nazwa, która dosłownie oznacza „las”. Do wyłącznej dyspozycji mieszkańców jest tu stół do ping-ponga i szachów, plac zabaw. Prywatne miejsce wypoczynku przed budynkami jest niewątpliwie jedną z największych zalet Forêt. Spośród innych na wyróżnienie zasługują zielone dachy, przestronne tarasy położone na ostatnich piętrach oraz gustownie wykończone części wspólne, gdzie znajdują się kolejne odwołania do leśnego charakteru inwestycji. Na klatkach umieszczono logo w kształcie drzewa.

 

Forêt

 

Deweloper inwestycji – Bouygues Immobilier Polska w ramach Small Green Steps, który jest częścią programu Greenspired, na działce posadził 11 dębów. Nie tak dawno deweloper posadził także 25 drzewek różnych gatunków w parku oraz przy szkole na Pradze-Północ. Tę inicjatywę przeprowadzono w ubiegłym roku z okazji zakończenia inwestycji Atelier Praga 2.

Osiedle ma wygodny dojazd do innych dzielnic Warszawy. W kierunku centrum jedzie się 12 minut Szybką Koleją Miejską do Dworca Gdańskiego i stacji metra lub 14 minut autobusem do Metra Marymont.

 

 

Forêt

 

Forêt to jedno z trzech osiedli Bouygues Immobilier Polska na Białołęce. Pozostałe to Alinea i Essentiel Talarowa (oba w budowie). Alinea przy ul. Łopianowej to budynek z 95 mieszkaniami i charakterystyczną elewacją z zygzakowatym rytmem balkonów, zaś Essentiel Talarowa przy ul. Talarowej to kompleks dwóch budynków (167 mieszkań) wyposażonych w pakiet rozwiązań ekologicznych (m.in. panele fotowoltaiczne, stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, system zbierania wody deszczowej i jasny dach).

 

Zdjęcia: Maciej Lulko

 

Czytaj także: Ursus Nova – mieszkania na warszawskim Ursusie

Wileńska Express w Warszawie gotowa

Villa de Charme – nowe osiedle w Warszawie na ukończeniu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in