Wileńska Express w Warszawie gotowa

17.02.2021

Wileńska Express to nowa, duża inwestycja mieszkaniowa na Pradze w Warszawie. Dobiegła końca jej budowa.

 

Wileńska Express

 

Wileńska Express mieści się pomiędzy al. Solidarności a ul. Wileńską w Warszawie. Nazwa inwestycji nieprzypadkowo budzi skojarzenia z koleją. Nawiązuje bowiem do historii położonego w pobliżu dawnego Dworca Petersburskiego, łączącego niegdyś Warszawę z Wilnem i Petersburgiem. Nowe budynki stoją na terenie przylegającym do starej parowozowni. Osiedle to połączenie nowoczesnej formy i detalu inspirowanego zabudową historycznej Pragi. Wyraźnie widać to na elewacjach, które częściowo są wyłożone czerwoną cegłą.

 

Wileńska Express

 

Nowoczesny kompleks składa się z trzech budynków, w których znajduje się łącznie 307 mieszkań. Lokale rozmieszczone są na 6 piętrach, na parterze znajdują się lokale usługowe, a niżej hala garażowa. Na zewnątrz jest zielony dziedziniec i nieduży plac zabaw. Wileńska Express uzyskała już pozwolenie na użytkowanie.

Jest to trzecia inwestycja mieszkaniowa, po Atelier Praga 2 i Stalowej 39, którą Bouygues Immobilier Polska zrealizował w ostatnich kilkunastu miesiącach w tej części Warszawy.

 

Wileńska Express

 

– Chcemy tworzyć Pragę Północ na miarę XXI wieku. Równocześnie pamiętamy o kolorowej i bogatej tradycji, stąd w projektach tu realizowanych pojawiają się murale, czerwona cegła i inne elementy nawiązujące do przeszłości. Pamiętamy o historii, ale myślimy też o przyszłości, dlatego Wileńską Express zbudowaliśmy w nowoczesnym stylu, w sąsiedztwie stacji linii metra M2, sklepów i punktów usługowych – komentuje realizację projektu Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska – deweloperze inwestycji.

 

Wileńska Express

 

Zdjęcia: Maciej Lulko

 

Przeczytaj też: Stalowa 39 w Warszawie gotowa

Stalowa 27, czyli: Kocham Pragę

Wrzesińska 2 – mieszkania w starej praskiej kamienicy

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in