Villa de Charme – nowe osiedle w Warszawie na ukończeniu

29.01.2021

Villa de Charme to nowe osiedle 52 domów jednorodzinnych z ogródkiem na warszawskim Bemowie.

 

Villa de Charme

 

Zbliża się do końca budowa kameralnego osiedla domów Villa de Charme przy ul. Szeligowskiej na Bemowie w Warszawie. Jest to inwestycja Bouygues Immobilier Polska. Nazwa osiedla to gra słów odzwierciedlająca charakter tego miejsca, a przy tym nawiązująca do francuskich korzeni dewelopera. W języku francuskim słowo „charme” znaczy zarówno „czar”, jak i „grab”. Założeniem dewelopera było stworzenie domów z prywatnymi ogródkami na ogrodzonym terenie, znajdujących się jednak blisko wszelkich udogodnień miasta.

Villa de Charme tworzą 52 domy w układzie szeregowym, z garażami podziemnymi i ogródkami. Domy są czteropoziomowe: poziom podziemny, parter i dwa piętra. Ich powierzchnia wynosi od 152 do 161 m². Każdy ma prywatny taras (do 94 m²) z ogródkiem. W części podziemnej znajdują się 2 miejsca parkingowe oraz 2 pomieszczenia gospodarcze.

 

Villa de Charme

 

Budynki zaprojektowali architekci z pracowni BDM w stylu minimalistycznym. Ich bryły są proste, kolory elewacji będą jasne, a okna duże, dzięki czemu wnętrza będą dobrze doświetlone. Wykończenie stanowić będą elementy drewniane na elewacjach w strefie wejścia oraz na ostatnich kondygnacjach. W części wspólnej osiedla dostępne są zielone przestrzenie oraz strefa przyjazna dzieciom. Zabudowa całego osiedla oparta jest na schemacie wewnętrznych uliczek. Alejki i ogródki zostały osłonięte od strony ulicy ogrodzeniem o dużej liczbie elementów wypełniających. Elementy tworzą kompozycję zamkniętą. Prześwitują za nimi półprywatne i prywatne przestrzenie osiedlowych uliczek i ogrodów. Na ścianach zamontowano siatki pod roślinność pnącą. Nasadzono także drzewa, krzewy i trawy ozdobne.

 

Villa de Charme

 

500 m od osiedla powstanie stacja metra Chrzanów. W pobliżu funkcjonują przystanki komunikacji miejskiej oraz sieć dróg z trasą S8 i DK7 na czele.

Domy są w stanie surowym zamkniętym. W środku prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe, a na zewnątrz trwa budowa dróg, chodników, formowanie skarp, montaż balustrad balkonowych, elementów ozdobnych oraz ogrodzeń ogródków. Osiedle będzie gotowe w II kwartale 2021 roku.

 

Zdjęcia: Maciej Lulko

 

Czytaj także: Aleja Słowiańska 23 – mieszkania w nowym apartamentowcu

Kamienica Wilcza 19 – luksusowe apartamenty w Warszawie

I etap Parkur Residence w Warszawie gotowy

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in