Fabryka Phoenix Contact E-Mobility ukończona w rekordowym czasie

29.01.2021

Fabryka Phoenix Contact E-Mobility, producenta systemów ładowania AC i DC, powstała na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko.

 

Fabryka Phoenix Contact E-Mobility

 

Fabryka Phoenix Contact E-Mobility to obiekt typu BTS wybudowany w Rzeszowie przez firmę Panattoni. Pomimo utrudnień w rozpoczęciu budowy, związanych m.in z drugą falą pandemii, i opóźnieniu o ponad miesiąc, zakład powstał zgodnie z terminem w ciągu 5 miesięcy, w czym wielka zasługa starostwa powiatowego w Rzeszowie. W krótkim czasie powstała nie tylko fabryka, ale również doprowadzono do niej przyłącza prądu, ciepła miejskiego, wody, kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz wykonano dwa zjazdy. Wszystko to wymagało ścisłej współpracy także z miejscową jednostką straży pożarnej, wodociągami, energetyką, nadzorem budowlanym, inspekcją pracy czy wreszcie Sanepidem, zajętym walką z COVID-19.

 

Zakład systemów ładowania AC i DC jest zlokalizowany na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko został oddany do użytku 21 grudnia 2020 r. Plan zakłada rozpoczęcie produkcji w I kwartale 2021 roku.

 

Fabryka Phoenix Contact E-Mobility zajmuje łączną powierzchnię 15 000 m², z czego 14 000 m² to część produkcyjno-magazynowa, a 1000 – biurowa. Budynek jest przyjazny środowisku i podlega certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good.

 

W zakładzie będą wytwarzane i testowane nowoczesne systemy ładowania pojazdów elektrycznych dla światowych odbiorców i operatorów infrastruktury elektromobilności. Urządzenia produkowane przez Phoenix Contact E-Mobility, w tym typu High Power Charging, to w rozwiązania, które zapewniają szybkie i bezpieczne ładowanie aut elektrycznych. W nowym obiekcie znajdzie się również dział rozwoju nowych produktów i technologii.

 

Wybudowana przez Panattoni fabryka Phoenix Contact E-Mobility znajduje się w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko” im. dr Grażyny Gęsickiej, na terenie inwestycyjnym przygotowanym i uzbrojonym przez Powiat Rzeszowski. Obiekt położony jest przy trasie S-19, będącej częścią Via Carpathii, która docelowo połączy Kłajpedę na Litwie z Salonikami w Grecji. W pobliżu znajduje się też autostrada A4, biegnąca od granicy z Niemcami po granicę z Ukrainę. Do rzeszowskiego lotniska jest stąd 15 minut jazdy.

 

Przeczytaj też:

Panattoni Park Kalisz – ruszyła budowa

Park Poznań East Gate – nowy obiekt magazynowo-produkcyjny

Fabryka rowerów dla RTE Poland

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in