Tarasy Bałtyku – jedna z najlepszych inwestycji w Europie

06.11.2019

Tarasy Bałtyku to apartamentowiec, który właśnie zdobył nagrodę Best Residential High–rise Development Poland w ramach European Property Awards 2019–2020 oraz nagrodę FIVE STAR. Tym samym znalazł się wśród najlepszych inwestycji w Europie.

 

 

Tarasy Bałtyku nagrodzone

Tarasy Bałtyku realizowane są w Gdańsku przez Allcon Osiedla.

W październiku w Londynie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród twórcom najlepszych europejskich inwestycji. Przez ostatnie miesiące grono 80 niezależnych ekspertów, któremu przewodniczą członkowie brytyjskiej Izby Lordów, szczegółowo oceniało kilka tysięcy zgłoszonych projektów. Pod uwagę brano m.in. oryginalność architektury i design, rozwiązania chroniące środowisko, użyte innowacje, standard wykończenia oraz bezpieczeństwo. Inwestycje, które uzyskały maksymalne oceny we wszystkich kryteriach oraz pokonały pozostałe projekty zdobyły najwyższe wyróżnienia FIVE STAR. Wśród zwycięzców znaleźli się Polacy.

 

Projekt i budowa Tarasów Bałtyku

Projekt architektoniczny Tarasów Bałtyku został wybrany w konkursie.

– Wygrało biuro projektowe Tomasza Janiszewskiego – BJK Architekci. – mówi Piotr Tarkowski, dyrektor ds. sprzedaży Allcon Osiedla – Zaproponowali odważną i estetyczną bryłę, z zachowaniem harmonijnej relacji pomiędzy przestrzenią publiczną a prywatną. Inspiracją do stworzenia koncepcji budynku, w tym jego formy, kolorystyki i detali, był ekskluzywny statek pasażerski. Realizację powierzyliśmy naszej siostrzanej spółce Allcon Budownictwo.

Budowa apartamentowca zaczęła się w 2018 r., a skończy się w II kwartale 2021 r. Budynek będzie miał 13 kondygnacji, na najwyższych znajdą się penthousy o powierzchni do 163 m². Inwestycja znajduje się w centrum Gdańska, 900 m od morza, w bezpośrednim sąsiedztwie parku. Jest dobrze skomunikowana z najważniejszymi centrami biznesowymi i handlowymi Trójmiasta. Ceny apartamentów: 9900–18 000 zł/m².

 

Przeczytaj też: Cetniewo Osada powstaje we Władysławowie

 

 

Jakie rozwiązania doceniło jury konkursu?

W Tarasach Bałtyku zastosowano szereg udogodnień, m.in. nowoczesną strefę fitness z widokiem na park, prestiżowe lobby z recepcją, wyodrębnionym miejscem spotkań na antresoli oraz całodobową ochroną. O bezpieczeństwo zadba też system kamer i kart dostępu. Apartamentowiec wyposażony zostanie w nowoczesny monitoring oparty na wideo-domofonach z możliwością zdalnego sterowania na urządzeniach mobilnych i łączenia się z systemem z dowolnej lokalizacji na świecie. Poza tym wideo-domofony pozwolą na szybką wymianę informacji z zarządcą budynku i portiernią.

Inwestycja ma także szereg rozwiązań ekologicznych, m.in.: zielony dach i wewnętrzne patio pełniące funkcje retencyjne dla wody opadowej, panele fotowoltaiczne na dachu fitnessu, stację ładowania oraz indywidualne gniazda w wybranych miejscach postojowych dla pojazdów o napędzie elektrycznym, szklane zabudowy balkonowe i systemowe łączniki zmniejszające zapotrzebowanie budynku na energię cieplną w zimie, windy z systemem odzyskiwania energii, samoobsługowe stacje rowerowe.

 

Czytaj także: Młode Miasto. Rewitalizacja terenów dawnej stoczni w Gdańsku

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in