Quorum – największy obiekt mixed-use we Wrocławiu

13.08.2021

Kompleks budynków Quorum będzie największym obiektem typu mixed-use we Wrocławiu, a jeden z budynków stanie się drugim najwyższym budynkiem w mieście.

 

Quorum

 

Quorum składać się będzie z czterech budynków typu mixed-use – znajdą się tu przestrzenie usługowe, biurowe i mieszkaniowe. Kompleks powstaje w ścisłym centrum przy ul. Sikorskiego 34 na wrocławskim Szczepinie, tuż nad Odrą. Deweloper – Cavatina Holding planuje w ramach inwestycji stworzyć także bulwary nad rzeką, mające stanowić strefę odpoczynku i rekreacji. Znajdą się tu restauracje i kawiarnie z ogródkami.

Na cele inwestycji deweloper sfinalizował właśnie transakcję zakupu od Invest City terenów we Wrocławiu za 95 mln zł netto. Na działkach powstaną dwa budynki wchodzące w skład kompleksu Quorum – A oraz B o łącznej powierzchni ok. 69 tys. m² GLA przeznaczonej na przestrzeń biurową. Obecnie trwa budowa części D obiektu, która rozpoczęła się w 2020 r.

Projekt obiektu zakłada dwie wieże wystające ze wspólnej podstawy. Na najwyższej trzydziestej piątej kondygnacji jednej z nich znajdować się będzie taras widokowy, z którego roztaczać się będzie widok na panoramę Wrocławia i okolic. Budynek będzie mieć wysokość 140 m i dzięki temu stanie się drugim najwyższym budynkiem we Wrocławiu.

W jednej z wież znajdzie się 330 apartamentów na wynajem o wysokim standardzie wykończenia. Powstaną tu kawalerki, mieszkania 2-pokojowe oraz 3-pokojowe, z których rozpościerać się będzie widok na panoramę miasta. Część biurowa zajmie w kompleksie najwięcej, bo ponad 85 tys. m² GLA. Będzie to nowoczesna przestrzeń przygotowana dla najemców w różnych częściach obiektu. W podstawie Quorum zlokalizowane zostaną też lokale usługowe.

Na czwartej kondygnacji – podium całego kompleksu – przewidziana jest powierzchnia przeznaczona na zielone tarasy. Patio znajdować się będzie między wieżami i będzie dostępne dla wszystkich odwiedzających. Natomiast w dolnych partiach obiektu znajdą się podziemne garaże i parkingi. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc dla samochodów. Powstaną też miejsca postojowe dla motocykli, rowerów czy elektrycznych hulajnóg. W garażu będzie można naładować pojazd, skorzystać ze stacji naprawczej oraz myjni.

Za projekt architektoniczny i generalne wykonawstwo inwestycji odpowiada wewnętrzny zespół Cavatina. Pierwszy biurowiec ma być gotowy w pierwszym kwartale 2022 r., natomiast wieża mieszkalna rok później.

 

Przeczytaj też:

Brama Oławska we Wrocławiu w budowie

Biurowiec B10 – nowa inwestycja we Wrocławiu

Biurowiec Infinity we Wrocławiu w budowie

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in