Biurowiec Infinity we Wrocławiu w budowie

04.03.2021

Nowoczesny biurowiec Infinity we Wrocławiu właśnie wszedł w fazę budowy. Obiekt dostarczy ok. 22 tys. m² powierzchni biurowej.

 

biurowiec Infinity

 

Biurowiec Infinity będzie siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy A przy placu Jana Pawła II (skrzyżowanie ulic Legnickiej i Nabycińskiej). Znajdzie się w nim łącznie niemal 22 000 m² powierzchni najmu, w tym 18 727 m² powierzchni biurowej, 1561 m² powierzchni przeznaczonej na handel oraz trzypoziomowy podziemny garaż z 311 miejscami parkingowymi. Powstanie też 120 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie, szatnie oraz prysznice na poziomie -1. Biurowiec będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Właśnie rozpoczęła się realizacja ściany szczelinowej w ramach budowy biurowca. Za realizację bieżącego etapu prac odpowiada firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Dotychczas została wykonana przebudowa sieci kolidujących z budynkiem, m.in. cieplnej i energetycznej, a także instalacji teletechnicznych. Prowadzone były także badania archeologiczne, realizowane przez zespół ekspertów, doskonale znających specyfikę i historię ścisłego centrum Wrocławia.

Na generalnego wykonawcę biurowca Infinity inwestor wybrał również firmę Eiffage Polska Budownictwo S.A.

 

biurowiec Infinity

 

Biurowiec Infinity charakteryzuje wpisująca się w najnowsze trendy architektoniczne bryła, przypominająca znak nieskończoności. Znajdzie się tu także imponujące lobby, w którym znajdą się specjalnie zaaranżowane miejsca dla gości odwiedzających budynek oraz przestronny taras na dachu budynku.

Deweloper: Avestus Real Estate. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia AHR Architects, a za komercjalizację odpowiedzialna jest firma JLL. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na I kwartał 2023 r.

 

biurowiec Infinity

 

– Wrocław to jeden z najbardziej perspektywicznych rynków biurowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, co potwierdza wysoka aktywność najemców z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Miasto zostało docenione przez autorów rankingu miast najlepszych dla inwestycji bezpośrednich przeprowadzonego przez Financial Times. Stolica Dolnego Śląska znalazła się na 15. miejscu wśród tzw. „miast przyszłości” z całego świata oraz na 1. w kategorii małych i średnich miast. Jest to kolejny dowód na to, że Wrocław stanowi świetne miejsce do inwestowania w projekty biurowe najwyższej jakości – komentuje Katarzyna Krokosińska, dyrektor biura JLL we Wrocławiu.

 

Przeczytaj też:

Infinity – nowa inwestycja biurowa we Wrocławiu

Promenada nad Odrą we Wrocławiu otwarta

Biurowiec MidPoint71 stanie w centrum Wrocławia

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in