Biurowiec MidPoint71 stanie w centrum Wrocławia

31.12.2019

Rozpoczęła się budowa MidPoint71 przy ul. Powstańców Śląskich 9. Obiekt ma być gotowy w 2021 r.

 

 

Echo Investment otrzymało pozwolenie na budowę biurowca MidPoint71 we Wrocławiu. Jego nazwa nawiązuje bezpośrednio do centrum miasta, a liczba 71 to numer kierunkowy stolicy Dolnego Śląska.

 – Wykonaliśmy wstępną remediację gruntów. W chwili obecnej trwają prace przygotowawcze związane z wykonaniem ściany szczelinowej, która zabezpieczy wykop, a docelowo będzie pełniła funkcję ściany zewnętrznej w części podziemnej budynku. Budujemy w centrum miasta, ale będziemy starali się, żeby prace prowadzone były w sposób jak najmniej uciążliwy zarówno dla okolicznych mieszkańców, jak i środowiska naturalnego. Zakończenie realizacji oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zaplanowane zostało na IV kwartał 2021 r. – mówi Marek Chmielewski, senior project manager w dziale biur Echo Investment.

 

Czytaj także: Business Garden Wrocław – II etap gotowy

 

 

Czternastokondygnacyjny obiekt będzie miał ok. 37 tysięcy m². Niższą, sześciokondygnacyjną jego podstawę ozdobi delikatna gradacja rudości na panelach tej części elewacji.

W budynku znajdą się tarasy, na parterze natomiast – punkty usługowe, restauracja oraz przestrzenie wspólne. Dużą wagę przywiązano do stworzenia atrakcyjnej przestrzeni wokół budynku.

MidPoint71 został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM na poziome Excellent. Zastosowano tu takie rozwiązania, jak: energooszczędność, oszczędność wody, gospodarowanie odpadami, minimalizacja oddziaływania budynku na środowisko. Powstanie tu m.in. 106 miejsc dla rowerów. Rowerzyści będą mogli korzystać z szatni i pryszniców. Od strony istniejącego budynku mieszkalnego, sąsiadującego z powstającym biurowcem, przewidziano parking przystosowany do obsługi pojazdów z napędem elektrycznym.

Projekt architektoniczny wykonała pracownia Medusa Group. Deweloper nie wybrał generalnego wykonawcy. W procesie przetargowym wybierani są wykonawcy poszczególnych pakietów.

 

 

 

Przeczytaj też: Największe firmy deweloperskie realizują inwestycje warte 40 mld zł

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.