Business Garden Wrocław – II etap gotowy

31.12.2019

Business Garden Wrocław przy ulicy Legnickiej w dzielnicy Fabryczna to trzeci park biznesowy pod szyldem Business Garden w Polsce. Oddano do użytku jego II etap.

 

 

Trzy z sześciu budynków Business Garden Wrocław, realizowanych w ramach II etapu inwestycji Vastint Poland, zostało udostępnionych najemcom w listopadzie br.

Kompleks to 9 budynków biurowo-usługowych o łącznej powierzchni 117 000 m² na działce o powierzchni 7 ha. I etap inwestycji – trzy budynki o powierzchni blisko 38 000 m² oddano do użytku w 2016 r. W II etapie powstało prawie 79 000 m² w 13-piętrowym biurowcu oraz pięciu 6-piętrowych budynkach, które zostały zaprojektowane jako obiekty modułowe o kształcie litery H. Zabudowę otacza duży ogród ze strefami relaksu i sportu. Stanowi on kontynuację założeń projektowych architektury krajobrazu istniejącej części inwestycji.

Kluczowe rozwiązania architektoniczne i techniczne zastosowane w Business Garden Wrocław, w szczególności w zakresie redukcji zużycia wody i energii oraz kontroli środowiska wewnętrznego, spełniają wymogi najwyższego poziomu certyfikacji ekologicznej LEED. Kompleks zapewnia też infrastrukturę dla rowerzystów oraz szereg innych udogodnień, m.in. restaurację.

Inwestorem i deweloperem inwestycji jest Vastint Poland. W czerwcu spółka sprzedała 3 budynki I etapu, a nowo wybudowana część kompleksu pozostanie w rękach dewelopera. Projekt architektoniczny wykonała pracownia APA Wojciechowski, a generalnym wykonawcą był Hochtief Polska.

 

 

Przeczytaj też: 5 najciekawszych biurowców w Polsce

Zielone ogrody w Business Garden Wrocław

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in