S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej – wybrano wykonawców

04.03.2021

Wybrano najkorzystniejsze oferty na projekt i budowę S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Przetarg wygrały firmy: Budimex oraz konsorcjum Mirbud i Kobylarnia.

 

GDDKiA przeanalizowała 22 ofert, spośród których wybrano wykonawców S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej (OMT). Do zadania nr 1 – droga między węzłami Chwaszczyno i Żukowo – wybrano ofertę Budimexu za 715 169 700,63 zł, a do nr 2 – trasa między węzłami Żukowo i Gdańsk Południe (wraz z obwodnicą Żukowa) – ofertę konsorcjum Mirbudu (lider) i Kobylarni (partner) za 776 999 999,91 zł. Obie oferty uwzględniają wydłużenie terminu gwarancji jakości na wybrane elementy infrastruktury o 5 lat oraz skrócenie terminu realizacji o 3 miesiące. Projektowanie i roboty budowlane potrwają 38 miesięcy z przerwami zimowymi na roboty (od 16 grudnia do 15 marca).

 

S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej

Fot. Maciej Bejm/GDDKiA

 

S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej będzie realizowana w formule „projektuj i buduj”. Droga ekspresowa będzie dwujezdniowa z dwoma pasami w każdym kierunku, z rezerwą pod trzeci pas. OMT ma mieć wraz z obwodnicą Żukowa blisko 39 km. Została ona podzielona na dwa zadania realizacyjne:

1. Chwaszczyno (bez węzła) – Żukowo (bez węzła), długości ok. 16,3 km;

2. Żukowo (z węzłem) – Gdańsk Południe (rozbudowa węzła), długości ok. 16 km, oraz obwodnica Żukowa o długości ok. 7 km.

Obecnie pozostały firmy, które wzięły udział w przetargu, mają czas na składanie ewentualnych odwołań od decyzji o wyborze najkorzystniejszych ofert.

 

S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej

 

W 2020 r. wykonano projekty budowlane na odcinki od Koszalina do Obwodnicy Słupska, po to by w III kwartale 2021 r. ruszyły przetargi na budowę w formule „buduj”.

W województwie pomorskim w realizacji są trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 41 km. Natomiast w fazie przetargu jest łącznie z OMT siedem odcinków drogi ekspresowej S6 o łącznej długości blisko 104 km: Leśnice (k. Lęborka) – Bożepole Wielkie, druga jezdnia obwodnicy Słupska, Bobrowniki – Skórowo, Skórowo – Leśnice.

Budowa wszystkich odcinków dróg ekspresowych w województwie pomorskim wraz z Obwodnicą Metropolii Trójmiejskiej powinna zakończyć się w 2025 r.

 

Źródło: GDDKiA

 

Czytaj także: Rusza przetarg na budowę Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej

Budowa drogi S6 przyspiesza

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in