Budowa drogi S6 przyspiesza

22.03.2019

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził aneks do Programu Inwestycji dla drogi ekspresowej S6 Sianów (Koszalin)–Słupsk o długości ok. 46 km.

Kontynuowanie procesu inwestycyjnego dla tego zadania zapobiegnie konieczności powtarzania procedury pozyskiwania decyzji środowiskowej dla tego odcinka, której ważność upływa w marcu 2021 r.

Droga ekspresowa S6 o długości prawie 350 km ma być główną magistralą drogową biegnącą wzdłuż wybrzeża bałtyckiego, zaś droga S11 będzie łączyła środkowe wybrzeże z Wielkopolską i dalej Śląskiem. Odcinki drogi S6 od Goleniowa do Koszalina w województwie zachodniopomorskim o długości ok. 132 km i od Bożegopola Wielkiego do Gdyni w województwie pomorskim o długości ok. 41 km są obecnie realizowane. Pozostałe odcinki drogi łączącej Szczecin z Gdańskiem mają powstać w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).

 

Plany budowy drogi ekspresowej S6

 

S6 od obwodnicy Sianowa do Bożegopola Wielkiego oraz Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej planowane są do realizacji w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego. Trwają prace nad dokumentacją konieczną do ogłoszenia przetargu. Te odcinki mają zostać ukończone w 2023 r.

Jak zapowiedział minister infrastruktury, przetarg na budowę Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta będzie ogłoszony w czerwcu br.

Odcinek drogi S6 Goleniów (Szczecin)–Koszalin o długości 120 km wraz z częścią obwodnicy Koszalina i Sianowa – długości 12 km ma być przejezdny jeszcze w tym roku. Wartość inwestycji wynosi 3,89 mld zł.

W drugiej połowie 2021 r. zakończy się budowa drogi ekspresowej S6 na odcinku od obwodnicy Trójmiasta do Bożegopola Wielkiego o długości ok. 41 km, która została podzielona odcinki realizacyjne: Bożepole Wielkie–Luzino, Luzino–Szemud, Szemud–Gdynia Wielki Kack. Wartość prac to blisko 1,5 mld zł.

 

Źródło: GDDKiA

 

Czytaj też: Rusza realizacja kolejnych odcinków S6

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.