Rusza przetarg na budowę Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej

19.08.2020

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej będzie fragmentem drogi ekspresowej S6. To najważniejsza inwestycja drogowa, na którą czeka województwo pomorskie.

 

S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej będzie dwujezdniową drogą ekspresową, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, z rezerwą pod trzeci pas. Trasa będzie miała około 32 km długości i została podzielona na dwa odcinki realizacyjne:

  • Chwaszczyno – Żukowo (16,3 km),
  • Żukowo – Gdańsk Południe (16 km), wraz z obwodnicą Żukowa w ciągu DK20.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej umożliwi sprawny przejazd od strony autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S7 w kierunku zachodnim i północnym województwa pomorskiego, wyprowadzając ruch tranzytowy na dalsze odcinki trasy S6 w kierunku Lęborka, Słupska i Koszalina. Zapewni dostępność komunikacyjną terenów leżących wzdłuż obecnej drogi krajowej nr 20, odblokuje centra Żukowa i Chwaszczyna oraz częściowo odciąży istniejącą obwodnicę Trójmiasta w ciągu drogi ekspresowej S6. 

Zobacz też:

OMT rozpocznie się na węźle Chwaszczyno, który jest budowany w ramach odcinka S6 Bożepole Wielkie – Gdynia. Nowa trasa będzie prowadziła na wschód od drogi krajowej nr 20 w pobliżu Żukowa i dalej na południe od drogi krajowej nr 7 w kierunku węzła Gdańsk Południe na S7 Południowej Obwodnicy Gdańska i S6 Obwodnicy Trójmiasta. Integralną częścią tej inwestycji będzie obwodnica Żukowa, o parametrach drogi GP (główna o ruchu przyspieszonym).

 

Na II połowę 2020 r. jest zaplanowane ogłoszenie przetargów na kolejne odcinki dróg ekspresowych, stanowiących kontynuację S6: Bożepole Wielkie – Lębork, Lębork – Słupsk oraz rozbudowa obwodnicy Słupska do dwóch jezdni. W III kw. 2021 r. zostaną ogłoszone przetargi na odcinki S6 od obwodnicy Słupska do Koszalina.

GDDKiA
MI

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in