Brama Oławska we Wrocławiu w budowie

25.06.2021

Brama Oławska zastąpi poprzedni biurowiec PZU w centrum Wrocławia. Obiekt będzie miał certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”.

 

Brama Oławska

 

Brama Oławska to biurowiec, którego inwestorem jest Tower Inwestycje (spółka z Grupy PZU). Budynek realizowany jest na działce położonej w ścisłym centrum Wrocławia, na której od 1970 r. stał biurowiec PZU projektu Ryszarda Natusiewicza.

Brama Oławska składać się będzie z siedmiu kondygnacji naziemnych oraz trzech podziemnych, które pomieszczą ponad 140 miejsc parkingowych. Łączna powierzchnia najmu brutto wyniesie ok. 14 tys. m². Biurowiec zamknie i uporządkuje ostatni fragment ulic Oławskiej i Piotra Skargi. Chodnik zostanie poszerzony, a podcienie, które powstaną na całej długości elewacji frontowej, znacznie zwiększą komfort osób czekających na pobliskim przystanku.

Inwestycja ma być miejscem przyjaznym zarówno dla przyszłych pracowników, jak i środowiska. W pomieszczeniach biurowych zostaną zastosowane m.in. trójszybowe selektywne zestawy okienne, uchylne okna zwiększające komfort pacy, akustyczne podwieszane sufity oraz energooszczędne oświetlenie LED. Oprócz tego obiekt będzie spełniał szereg wymogów brytyjskiego systemu certyfikacji BREEAM (BRE Environmental Assessment Metod). Brama Oławska otrzyma certyfikat na poziomie „Excellent”.

 

Brama Oławska

 

– Gdy podejmowaliśmy decyzję o wybudowaniu nowego budynku zależało nam przede wszystkim na jak najmniejszym oddziaływaniu na środowisko. To odzwierciedla się zarówno w zastosowanych rozwiązaniach technicznych, ale również chociażby w zaprojektowaniu przestrzeni dla rowerzystów. Architektura budynku, który powstaje na działce przy ul. Oławskiej, połączy ze sobą elementy nowoczesności oraz tradycji, przy okazji nawiązując do pobliskiej zabudowy – powiedział Wojciech Dębski, prezes zarządu Tower Inwestycje.

Prace budowlane rozpoczęły się 24 lutego 2020 r. Na przełomie maja i czerwca 2021 r. zakończył się etap budowy biurowca w stanie surowym. Budynek ma już żelbetowe ściany nośne, klatki schodowe, tarasy i stropy. Prace postępują zgodnie z harmonogramem, ponieważ niemal wszystkie prace były i są prowadzone w czasie pandemii oraz obowiązywania reżimów sanitarnych.

Zakończenie inwestycji przewidziano na II kwartał 2022 r. Generalnym wykonawcą jest firma Warbud. Komercjalizacją obiektu zajmuje się CBRE.

 

Przeczytaj też:

Grupa PZU buduje biurowiec we Wrocławiu

Biurowiec B10 – nowa inwestycja we Wrocławiu

Biurowiec Infinity we Wrocławiu w budowie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.