Biurowiec B10 – nowa inwestycja we Wrocławiu

23.06.2021

Biurowiec B10 powstanie blisko kompleksu Business Garden. Oprócz przestrzeni biurowej powstanie tu też hotel.

 

Biurowiec B10

 

Biurowiec B10 będzie zlokalizowany przy ul. Bolkowskiej we Wrocławiu na działce o powierzchni ok. 1 ha, na wprost stacji kolejowej Mikołajów i mającej dostęp do ul. Legnickiej. Inwestycja będzie obejmowała budowę sześciokondygnacyjnego budynku biurowego, podobnej wysokości hotelu na wynajem długoterminowy oraz garaży podziemnych, które pomieszczą w sumie 337 miejsc parkingowych. Łączna całkowita powierzchnia użytkowa nowej zabudowy wyniesie ok. 20 000 m². Zostanie także zmodernizowana infrastruktura wodno-kanalizacyjna i drogowa wokół obiektów.

 

Biurowiec B10

 

Biurowiec B10 o szklanej fasadzie został zaprojektowany jako obiekt modułowy w kształcie litery H, nawiązujący bezpośrednio do budynków sąsiadującego kompleksu Business Garden. W obiekcie znajdą się dwa wejścia: główne, położone od strony drogi wewnętrznej, oraz dodatkowe, które będzie zapewniało bezpośredni dostęp od strony hotelu. Biurowiec o powierzchni użytkowej ok. 14 500 m² będzie dysponował elastyczną w aranżacji i dobrze doświetloną przestrzeń typu open space, którą można swobodnie dzielić na mniejsze moduły. Natomiast w budynku hotelowym o powierzchni ok. 5500 m² znajdzie się 116 pokoi, recepcja oraz mała restauracja. Pomiędzy biurowcem a hotelem zaprojektowano szeroki dziedziniec.

 

Biurowiec B10

 

– Projektując zespół budynków B10 staraliśmy się tak zakomponować bryły i zaprojektować zieleń oraz przestrzenie otwarte, by powiązania z Business Garden były dla oglądającego oczywiste. Nie jest to jednak proste powielenie schematu. Nowa funkcja – hotel oraz udoskonalone rozwiązania urozmaicą architekturę nowej zabudowy – komentuje Szymon Wojciechowski z pracowni APA Wojciechowski odpowiedzialnej za projekt inwestycji.

Inwestorem inwestycji jest Vastint Poland. Hotel będzie zarządzany przez spółkę Hotel Co51 należącą do inwestora. Generalnym wykonawcą został Mostostal Warszawa. Prace budowlane potrwają 18 miesięcy. Zakończenie inwestycji przewidziano w grudniu 2022 r.

 

Czytaj także:

Biurowiec Infinity we Wrocławiu w budowie

Grupa PZU buduje biurowiec we Wrocławiu

Zajezdnia Wrocław oddana do użytku

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in