LAKESIDE – nowy projekt biurowy w Warszawie

24.06.2021

LAKESIDE zastąpi University Business Center I na warszawskim Mokotowie. Już na etapie projektu uzyskał precertyfikację WELL na poziomie „Gold”.

 

LAKESIDE

 

LAKESIDE o powierzchni ok. 24 000 m² to pierwszy projekt biurowy spółki ATENOR w Warszawie. Zastąpi on University Business Center I, jeden z dwóch budynków zakupionych przez ATENOR na Mokotowie w maju 2018 r. Kompleks składający się z dwóch połączonych obiektów przy Szturmowej 2 będzie miał 9 kondygnacji. Powierzchnia typowego piętra wynosi blisko 4000 m².

Biurowce wyróżniają się charakterystyczną bryłą, która przypomina nierówno ułożone pudełka. Rytmiczne podziały na elewacjach i znaczne przeszklenia sprawiają, że kompleks prezentuje się lekko i nowocześnie.

 

LAKESIDE

 

Projekt zlokalizowany jest w pobliżu ulic Puławskiej i Rzymowskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie pętli tramwajowej. LAKESIDE wyróżni się ciekawą architekturą oraz lokalizacją budynku nad jeziorem, w otoczeniu zieleni. Wśród udogodnień dla najemców będą m.in. kantyna i kawiarnia, parkingi rowerowe czy stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

LAKESIDE ma precertyfikację BREEAM na poziomie „Outstanding”, a także już na etapie projektu uzyskał precertyfikację WELL na poziomie „Gold’’. Certyfikat WELL to wielokryterialny i jeden z najbardziej wymagających systemów certyfikacji budynków, który stawia użytkowników budynków oraz ich komfort w centrum zainteresowania. W odróżnieniu od innych popularnych certyfikatów na rynku nieruchomości bierze on pod uwagę przede wszystkim parametry mające wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie człowieka.

 

LAKESIDE

 

Biurowiec został zaprojektowany przez Grupę 5 Architekci. Agentem wyłącznym odpowiadającym za jego komercjalizację jest firma JLL. Za precertyfikację budynku odpowiedzialny był zespół JW+A. Zakończenie budowy zaplanowano na wrzesień 2023 r.

 

Przeczytaj też:

Warsaw UNIT ukończony

Biurowce w Warszawie – spada popyt i liczba pozwoleń na budowę

Forest – nowy ekologiczny biurowiec w Warszawie

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in