Zajezdnia Wrocław oddana do użytku

18.06.2021

Zajezdnia Wrocław – oryginalny budynek mieszkalny na Nadodrzu – otrzymała pozwolenie na użytkowanie.

 

Zajezdnia Wrocław

 

Zajezdnia Wrocław znajduje się przy ul. Krętej we Wrocławiu. W 6-piętrowym budynku znajduje się blisko 200 mieszkań o powierzchni od 25 do 56 m². Do wielu przynależą balkony, a do kilku – ogródki na pierwszym piętrze. Pod budynkiem znajduje się hala garażowa.

Budynek powstał w pobliżu zabytkowej zajezdni tramwajowej, do której nawiązuje jego nazwa. Zajezdnia Wrocław została zrealizowana na obszarze historycznego układu urbanistycznego Przedmieścia Odrzańskiego, wpisanego do ewidencji zabytków, dlatego jej architektura nawiązuje do dziewiętnastowiecznej zabudowy.

Części wspólne zostały wykończone w podwyższonym standardzie, z wykorzystaniem materiałów takich, jak klinkier, gres, metal i drewno. Dodatkowo w holach ustawiono industrialne meble. Ciekawym pomysłem jest fototapeta z motywem tramwaju, która nawiązuje bezpośrednio do sąsiedztwa. Jedno z wejść do budynku prowadzi przez duży hol, w którym zlokalizowano recepcję.

 

Zajezdnia Wrocław

 

W Zajezdni Wrocław zaplanowano również wiele udogodnień, takich jak zaawansowane technologie cyfrowe. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji aplikację Blue Bolt. Przy pomocy smartfona otworzą szlaban, bramę garażową, drzwi wejściowe do budynku i wezwą windę. Aplikacja umożliwia też nadawanie dostępów czasowych. W obiekcie powstał także Klub Mieszkańca, który został wyposażony w rzutnik, ekran oraz wygodne fotele, a do tego kompaktowy aneks kuchenny oraz barek z hokerami.

 

Zajezdnia Wrocław

 

Zajezdnia Wrocław była realizowana od  początku września 2019 r., a wczesną wiosną 2021 r. w nowym budynku zakończyły się ostatnie prace wykończeniowe. W maju obiekt otrzymał pozwolenie na użytkowanie.

Deweloperem inwestycji jest Bouygues Immobilier Polska. Generalnym wykonawcą była firma CFE Polska, należąca do belgijskiej grupy CFE.

 

Zajezdnia Wrocław

 

Zajezdnia Wrocław to drugi budynek realizowany przez Bouygues Immobilier Polska w tej części miasta. Przy ul. Drobnera, na samej granicy Nadodrza, stoi ukończony niedawno apartamentowiec Centreville. Aktualnie deweloper realizuje na Kowalach kameralny zespół budynków mieszkalnych Perspective w stylu willi miejskich (termin oddania do użytku to III kwartał 2022 r.), a na Pilczycach buduje inwestycję Le Vert (oddanie do użytku w III kwartał 2023 r.).

 

Przeczytaj też:

Realizacja Zajezdni Wrocław na Nadodrzu

Perspective – Wille Miejskie – nowe osiedle we Wrocławiu

Le Vert – ekologiczne osiedle we Wrocławiu

Osiedle Bacciarellego 54 we Wrocławiu w III etapie

Rezydencja Karłowice we Wrocławiu gotowa

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in