Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań cyfrowych w Wydawnictwie PIIB

18.06.2021

Rynek medialny dynamicznie i nieustannie ewoluuje. Wpływają na to nowe technologie, cyfryzacja, Internet i media społecznościowe. A co za tym idzie większe oczekiwania czytelników, również odbiorców prasy branżowej.

 

Inżynierowie są nie tylko zainteresowani technicznymi aspektami cyfryzacji w swojej pracy zawodowej, ale i na co dzień korzystają z nowych technologii – mówi Aneta Grinberg-Iwańska, Prezes Zarządu i Redaktor naczelna „Inżyniera Budownictwa”. – Dlatego Wydawnictwo PIIB wciąż unowocześnia infrastrukturę elektroniczną spółki, by oferować czytelnikom wartościowy, ale i nowoczesny kontent.

 

Wydawnictwo PIIB

Fot. stock.adobe/vegefox.com

 

Nowe, responsywne strony internetowe i Facebook już nie wystarczą. Wydawnictwo PIIB rozwija się i stawia na nowe rozwiązania – technologię cyfrową. Unowocześniona została platforma marketingu automatycznego do wysyłki newsletterów. Działanie to ma na celu lepszą promocję dystrybucji merytorycznych treści dla inżynierów. Uruchomiony został również sklep internetowy, który umożliwia dogodną, elektroniczną formę  zakupu zarówno prasy drukowanej, jak i e-wydań wszystkich magazynów WPIIB. Postawiliśmy jeszcze na nowoczesną platformę do digitalizacji treści naszych publikacji wraz z aplikacją mobilną.

 

W marcu 2021 r. zakończyły się prace związane z integracją platformy e-wydań naszych publikacji z portalem dla członków Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa www.piib.org.pl. Efektem tych działań jest dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań w nowoczesnej, elektronicznej wersji dla wszystkich członków PIIB.

 

 

Po zalogowaniu się do portalu dla członków PIIB https://portal.piib.org.pl otrzymamy stronę zawierającą najważniejsze dane związane z przynależnością danej osoby do Izby, m.in. informacje o normach, szkoleniach, zaświadczeniach, a także o czasopismach i publikacjach. Klikając w ikonkę Publikacje WPIIB otworzy się podstrona zawierająca wykaz naszych magazynów, z przejrzystym podziałem na tytuły: „Inżynier Budownictwa”, „Przewodnik Projektanta” i „Kreator Budownictwa Roku”. Nowe, interaktywne wydanie elektroniczne publikacji zawiera wszystkie artykuły z wersji papierowej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inżynierów miesięcznik „Inżynier Budownictwa” dostępny jest również w postaci standardowego pliku PDF.

 

 

Wdrożone rozwiązanie umożliwia nie tylko czytanie treści wybranego wydania magazynu. Często wspominaną przez naszych czytelników – członków PIIB była funkcja dobrej wyszukiwarki treści i ta opcja została wdrożona. Szybki i efektywny mechanizm przeszukuje artykuły we wszystkich zamieszczonych magazynach. Można też zapoznać się z newsowymi  tematami publikowanymi w Aktualnościach.

 

FILM – instrukcja pokazująca dostęp do czasopism Wydawnictwa przez portal dla członków PIIB

 

 

Dla osób, które nie są członkami Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa mamy również ciekawą alternatywę. E-wydania naszych publikacji dostępne są poprzez sklep na stronie internetowej www.inzynierbudownictwa.pl, a także poprzez aplikację mobilną Inżynier Budownictwa.

 

 

Wydawnictwo PIIB

 

Po wykupieniu dostępu do wybranej publikacji zamieszczone treści można nie tylko czytać, ale także odsłuchać, dzięki zastosowaniu playera audio. W aplikacji mobilnej dostępnej zarówno w Google Play, jak i App Store zamieszczane są również informacje z rynku, związane z budownictwem. Zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji.

 

Wydawnictwo PIIB

 

 

Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa istnieje na rynku od 2004 r. W swoim portfolio ma publikacje, których głównymi odbiorcami są członkowie Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

 

Jesteśmy wydawcą magazynów:

  • „Inżynier Budownictwa” – prezentuje artykuły techniczne i prawne przydatne w pracy zawodowej inżynierów budownictwa, opisy ciekawych realizacji, informacje o nowych normach oraz wiadomości dotyczące działalności Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
  • „Przewodnik Projektanta” – publikacja o projektowaniu w budownictwie. Celem wydania jest dostarczenie projektantom informacji technicznych, dotyczących technologii i metod projektowania z zastosowaniem produktów oraz przedstawienie wybranych zagadnień formalnoprawnych.
  • „Kreator Budownictwa Roku” – okolicznościowa publikacja, zawierająca prezentacje laureatów – osób, firm i produktów z branży budowlanej, którzy zostali uhonorowani tytułem Kreator Budownictwa Roku.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in