Park Poznań West Gate – nowe centrum dystrybucyjne

25.06.2021

Rusza realizacja Panattoni Park Poznań West Gate w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem o docelowej powierzchni 65 000 m².

 

Park Poznań West Gate

 

Panattoni zrealizuje 65 000 m² w ramach Panattoni Park Poznań West Gate i przekroczy 1 mln m² dostarczonej powierzchni w regionie. Panattoni Park Poznań West Gate w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem obejmie 126 doków załadunkowych, a także blisko 220 miejsc parkingowych, w tym 13 dla samochodów ciężarowych. Wybudowany zostanie także przestronny plac manewrowy. Elastyczny projekt powierzchni operacyjnej obiektu pozwoli na sprawne działanie zarówno małych, średnich, jak i większych przedsiębiorstw, a przestrzenie sprawdzą się m.in. w obsłudze logistycznej, w tym branży e-commerce. Ponadto obiekt zostanie przygotowany pod najemców zajmujących się lekką produkcją.

Panattoni Park Poznań West Gate zostanie wybudowany zgodnie z najwyższymi normami budownictwa zrównoważonego i przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Excellent jako jeden z pierwszych w regionie. Energia będzie dostarczana z odnawialnych źródeł i stanie się kolejnym krokiem dewelopera w stronę ambitnego celu, jakim jest osiągnięcie neutralności emisyjnej w 2025 r. W budynkach zastosowane zostaną systemy ograniczające zużycie wody, ciepła i energii, a także szereg rozwiązań dla komfortu użytkowników: od odpowiedniej akustyki i oświetlenia części biurowych, przez strefy zielone i relaksu, po infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych.

Park powstanie w Tarnowie Podgórnym – bardzo dobrej lokalizacji przy DK 92, tylko 7 km od Węzła Poznań Zachód, łączącego DK 92 z drogą ekspresową S11. Ta docelowo dotrze do Koszalina na północy, a także do Bydgoszczy i Katowic na południu. Ponadto pozwoli na dojazd w ok. 15 minut do autostrady A2, łączącej m.in. Warszawę, Łódź, Poznań i Berlin.

Budowa inwestycji wystartuje latem 2021 r., a jej zakończenie przewidziano na marzec 2022 r.

Poznański rynek magazynowy w 2020 r. przekroczył 2 mln m² dostarczonej powierzchni. Ponadto w I kwartale 2021 r. był najbardziej rozchwytywany, generując popyt na poziomie 426 000 m².

 

Przeczytaj też:

Park Poznań East Gate – nowy obiekt magazynowo-produkcyjny

DHL Supply Chain – ogromna inwestycja e-commerce w Poznaniu

Rynek magazynów w 2020 r. – rekordowy popyt

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in