Brzeg Zagórskiej Strugi w Rumi w modernizacji

25.06.2021

Brzeg Zagórskiej Strugi w Rumi zostanie zmodernizowany. Dzięki temu powstanie estetyczne i funkcjonalne miejsce do rekreacji oraz wypoczynku.

 

Brzeg Zagórskiej Strugi

 

Brzeg Zagórskiej Strugi w Rumi na odcinku pomiędzy ulicami Sobieskiego i Torową ma zostać zrewitalizowany przez firmę INPRO w ramach budowy przez dewelopera osiedla „Rumia Centralna”. Inwestycja ma być przeprowadzona dzięki współpracy spółki INPRO z Urzędem Miasta Rumi. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane 22 czerwca 2021 r. Przebudowa zostanie zaprojektowana i sfinalizowana przez dewelopera.

Planowana przebudowa nadrzecznych terenów Zagórskiej Strugi znacząco uatrakcyjni przestrzeń publiczną zlokalizowaną w obrębie przygotowywanej inwestycji deweloperskiej o nazwie „Rumia Centralna”. Zgodnie z planem – na powierzchni obejmującej zarówno obszar miejski, jak i teren osiedla – powstanie estetyczne i funkcjonalne ogólnodostępne miejsce do rekreacji oraz wypoczynku.

Brzeg Zagórskiej Strugi w Rumi będzie rewitalizowany po uruchomieniu budowy osiedla „Rumia Centralna”, co jest planowane na wiosnę 2022 r. Do tego czasu przygotowywany będzie projekt.

– Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że udało się przekonać firmę Inpro do tego, żeby w ramach swojej inwestycji przeprowadziła tutaj rewitalizację ciągu wzdłuż Zagórskiej Strugi. Jest to marzenie mieszkańców Rumi. Zagospodarowany zostanie odcinek od Galerii Rumia do torów kolejowych. Możliwe, że garaże za torami także zostaną zrewitalizowane, natomiast tutaj wymagana będzie zgoda właścicieli prywatnych. Mam nadzieję, że się zgodzą, ponieważ wszyscy na tym skorzystają. Tam także może pojawić się więcej zieleni. Widzimy na wizualizacjach przygotowanych przez firmę Inpro, jak pięknie i atrakcyjnie wykonany zostanie ten ciąg wzdłuż Zagórskiej Strugi, a będzie to teren otwarty dla wszystkich mieszkańców. Pojawią się schody terenowe do rzeki, pomosty, przy których będzie można spędzać czas. Będzie także sektor usługowy, gdzie prawdopodobnie pojawi się przestrzeń przeznaczona na restauracje. Mieszkańcy wielokrotnie mówią nam, że brakuje tutaj takich miejsc do spędzania wolnego czasu. Będą także długie najazdy, gdzie zarówno wózki, jak i rowery, będą mogły spokojnie przejeżdżać. My jako miasto doprowadzimy ciągi pieszo-rowerowe do pobliskiego tunelu– skomentował Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

 

Brzeg Zagórskiej Strugi

 

Źródło: INPRO, rumia.eu

 

Przeczytaj też:

Ostoja w Rumi – powstaje II etap osiedla

Apartamentowiec Tarasy Bałtyku w Gdańsku gotowy

Osiedle Brawo 2 w Pruszczu Gdańskim w budowie

 

Zobacz: Produkty

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.