Baza postojowo–cumownicza dla lodołamaczy w Szczecinie

24.05.2021

W nowej bazie w Szczecinie zaplanowano miejsca dla 8 lodołamaczy. Wartość kontraktu wynosi ponad 22 mln złotych. Termin zakończenia inwestycji zaplanowano na koniec maja 2022 r.

 

Na początku maja 2021 r. STRABAG podpisał umowę z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie na budowę bazy postojowo–cumowniczej dla lodołamaczy w Szczecinie. Obiekt jest elementem pierwszego etapu prac związanych z wykonaniem robót budowlanych, których zakres obejmuje budowę nabrzeża postojowo-cumowniczego o długości ok.137 m. Będzie ono przystosowane do cumowania 8 jednostek lodołamaczy. Powstanie także nabrzeże techniczno-remontowego o długości około 48 metrów.

 

Zobacz:

Budowle hydrotechniczne – kontrola uszczelnień

Aktywne przepławki dla ryb

Inwestycja hydrotechniczna w Makowie Mazowieckim

Inwestycje w Porcie Szczecin

 

 

W ramach prac nastąpi poszerzenie basenu manewrowo–postojowego o około 10 m w kierunku północnym. Prace obejmą także wyburzenie istniejących nabrzeży portowych. Projekt zakłada budowę nowych obiektów socjalnych, hali technicznej z wiatą, przebudowę układu drogowego wraz z nowymi parkingami w tej części portu. Wykonane zostaną nowe przyłącza i niezbędne instalacje oraz zagospodarowany teren wraz z montażem elementów małej architektury. W ramach kontraktu STRABAG wykona prace hydrotechniczne związane z robotami czerpalnymi w basenie manewrowo-postojowym w korycie rzeki Regalica, która jest odnogą Odry. Baza dla lodołamaczy powstanie w rejonie ulicy Szlamowej w Szczecinie. Wartość kontraktu to ponad 22 mln złotych, a termin zakończenia prac planowany jest na koniec maja 2022 roku.

Inwestycja jest elementem dużego projektu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, który obejmuje ochronę przed powodzią okolic Dolnej i Środkowej Odry wraz z modernizacją i rozbudową systemu monitorowania i ostrzegania.

 

STRABAG

 

Sprawdź: Produkty budowlane

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.