Domy na Pszennej w Łodzi z wiechą

21.05.2021

Domy na Pszennej w Łodzi to osiedle domów zbudowanych w technologii szkieletu drewnianego. Inwestycja osiągnęła stan surowy.

 

Domy na Pszennej

 

Domy na Pszennej to inwestycja mieszkaniowa Polskich Domów Drewnianych przy ul. Pszennej 7 w Łodzi. Z okazji ukończenia stanu surowego nad budynkami zawisła symboliczna wiecha. Teraz przed ekipą budowlaną prace instalacyjne i wykończeniowe. Wykonywane są posadzki oraz wykańczane ściany i elewacje, tak by już wkrótce osiągnąć stan deweloperski. Jeden z Domów na Pszennej będzie wykończony „pod klucz”. Generalnym wykonawcą osiedla jest konsorcjum firm RISER i RISER.domy.

 

Domy na Pszennej

 

Domy na Pszennej to osiedle 11 jednorodzinnych domów drewnianych w zabudowie szeregowej w technologii szkieletu drewnianego. Elementy budynków były tworzone w fabryce RISER w Jaworznie w innowacyjnym modułowym systemie Wood Core House.

 

Domy na Pszennej

 

Równolegle do ulicy Pszennej powstało 6 domów, natomiast w głębi osiedla lokalizowanych jest kolejnych 5. Na terenie inwestycji mieści się 14 miejsc parkingowych oraz 11 zadaszonych miejsc postojowych dla rowerów, znajdujących się w zamykanej wiacie. Każdy dom ma swój ogród i miejsce parkingowe. Teren osiedla jest zielony, otoczony drzewami, których zachowano jak najwięcej. Całe osiedle wraz z terenem zadrzewionym jest ogrodzone. Domy zaprojektowano z wykorzystaniem materiałów ekologicznych. Konstrukcja budynków jest drewniana, wykonana ze ścian w technologii panelowej, wypełnionych wełną mineralną. W lokalach mieszkalnych zastosowano wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Budownictwo drewniane ma szereg zalet: od ekologii zaczynając, a na krótkim czasie budowy kończąc.

Osiedle jest oddalone zaledwie o 5,5 km od centrum Łodzi i dobrze z nim skomunikowane.

 

Czytaj także:

Manu Park – nowe mieszkania w Łodzi

Pomysł z Łodzi – budowa mieszkań komunalnych przez deweloperów

Nowy ratusz w Nowym Centrum Łodzi. WIZUALIZACJE

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.