Neutralność klimatyczna – konferencja

31.08.2022

XIII konferencja „Ku neutralności klimatycznej – Renowacja energetyczna budynków” odbędzie się 16–17 listopada 2022 r. w hotelu Haston we Wrocławiu.

 

Neutralność klimatyczna

 

Kraje Unii Europejskiej zobowiązały się do 2050 r. osiągnąć neutralność klimatyczną. Zgodnie z szacunkami Komisji Europejskiej zawartymi w komunikacie „Fala renowacji” w UE co roku podlega renowacji ok. 11% budynków, a wskaźnik renowacji ukierunkowanej na poprawę efektywności energetycznej budynków wynosi jedynie 1%. W latach 2022–2050 polskie budynki powinny zostać zmodernizowane w sposób spójny z transformacją w kierunku gospodarki neutralnej klimatycznie.

XIII konferencja „Ku neutralności klimatycznej – Renowacja energetyczna budynków”, organizowana przez Dolnośląską Agencje Energii i Środowiska, jest skierowana do inżynierów, architektów i audytorów energetycznych. Program:

  • dzień 1: Renowacja energetyczna budynków – przegląd budynków i sposobów renowacji, rekomendowany rządowy scenariusz renowacji do 2050 r., debaty w zakresie: kształcenie w sektorze budownictwa i efektywności energetycznej oraz mechanizmy finansowe wspierające renowację budynków;
  • dzień 2: Budownictwo neutralne klimatycznie – warsztaty projektanta – neutralność klimatyczna w budownictwie, analiza energetyczna w projekcie architektoniczno-budowlanym, diagnostyka renowacji budynków, bezemisyjne systemy energetyczne, magazyny energii, wysokoefektywne materiały termoizolacyjne.

Szczegóły na www.daeis.pl

 

Neutralność klimatyczna

 

 

Czytaj także:

Forum Termomodernizacja 2022

Konferencja Sustainable Economy Summit za nami

Systemy techniczne a efektywność energetyczna budynków

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in