Basen na Miedzyniu w Bydgoszczy na ukończeniu

31.08.2022

Kryty basen na Miedzyniu jest połączony z Zespołem Szkół nr 8. Będzie dostępny nie tylko dla uczniów, ale i dla mieszkańców.

 

 

Basen na Miedzyniu jest prawie gotowy. Jest to obiekt kryty i połączony z gmachem Zespołu Szkół nr 8 przy ulicy Pijarów w Bydgoszczy. Generalny wykonawca inwestycji – firma ALSTAL rozpoczęła już rozruchy próbne wykonanych instalacji i czynności odbiorowe.

Z basenu będą korzystać zarówno uczniowie szkoły, jak i lokalna społeczność. Obiekt przeznaczony będzie dla użytkowników w różnym wieku o wszystkich stopniach sprawności. Dodatkowo zagospodarowany zostanie teren wokół obiektu.

 

Basen na Miedzyniu

 

– Obecnie trwają prace związane z montażem elementów wyposażenia budynku, które są już na ukończeniu. Zakończyliśmy także budowę placu zabaw, który zlokalizowany jest w sąsiedztwie budynku basenowego. W ramach kontraktu zostały również wykonane drogi dojazdowe i miejsca postojowe oraz zagospodarowano okoliczne tereny zielone – mówi Marcin Tryka, kierownik projektu z firmy ALSTAL Grupa Budowlana.

 

Basen na Miedzyniu

 

W ramach inwestycji na bydgoskim Miedzyniu powstał basen sportowy ze stali nierdzewnej o wymiarach 25 x 12,5 m i zmiennej głębokości od 1,20 do 1,80 m z sześcioma torami pływackimi, wyposażonymi w bloki startowe. Dodatkowo w obiekcie zainstalowano dwie wanny SPA oraz brodziki dla dzieci o głębokościach 0,15 i 0,30 m, które wyposażone są w różne atrakcje, m.in. delfinek tryskający wodą, armatka wodna czy mini zjeżdżalnia.

 

 

– Nasze prace zmierzają ku końcowi. Aktualnie trwają prace porządkowe, a także próbne rozruchy zamontowanych instalacji, tak abyśmy mieli pewność, że wszystko zostało wykonane w prawidłowy sposób. Dodatkowo przygotowujemy się do przeprowadzenia czynności odbiorowych z inwestorem – dodaje Marcin Tryka z ALSTAL.

 

Basen na Miedzyniu został wybudowany za ponad 20 mln zł.

 

Czytaj także:

Basen w technologii budownictwa pasywnego w Sulejowie

Basen w Kostrzynie nad Odrą w budowie

Modernizacja basenów pod kątem lepszej jakości wody basenowej

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in