Nowe Oblicze BIM 2022 – konferencja

02.09.2022

16–17 listopada br. w Multikinie w Złotych Tarasach w Warszawie odbędzie się po dwóch latach przerwy 5. edycja wydarzenia Nowe Oblicze BIM.

 

Nowe Oblicze BIM

 

W poprzednich edycjach konferencja Nowe Oblicze BIM 2022 zgromadziła 2000 gości. Podczas tegorocznego spotkania wystąpią polscy oraz zagraniczni eksperci, którzy zaprezentują przykłady realizacji inwestycji w Polsce i na świecie z wykorzystaniem technologii BIM. Omówią także tematy: zastosowania BIM w obszarze zrównoważonego rozwoju, wykorzystania narzędzi cyfrowych w procesach budowlanych, a także współpracy i koordynacji międzybranżowej.

Gościem specjalnym będzie Vishu Bhooshan z Zaha Hadid Architects, który zaprezentuje przyszłość wirtualnej rzeczywistości w kontekście prezentacji architektonicznej.

Technologia BIM może być źródłem ogromnych korzyści, takich jak lepsza komunikacja międzybranżowa i jakość projektów, poprawa efektywności oraz kontroli procesu budowy, minimalizacja ilości kolizji i błędów, łatwość zarządzania zmianami czy obniżenie kosztów realizacji inwestycji oraz późniejszego użytkowania obiektów.

Wydarzenie Nowe Oblicze BIM 2022 odbędzie się wyłącznie w formie stacjonarnej. Zostało podzielone na dwie części: konferencyjną (16.11. w Multikinie Złote Tarasy) oraz warsztatową (17.11. w Hotelu Westin). Pierwszy warsztat tradycyjnie poświęcony będzie wybranym zagadnieniom wykorzystania technologii BIM w projektowaniu architektonicznym. Drugi natomiast – coraz szybciej rozwijającemu się trendowi, czyli skanowaniu obiektu i modelowaniu chmury punktów.

Istnieje możliwość uczestniczenia tylko w części konferencyjnej lub w obu częściach wydarzenia. Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona. Szczegóły i rejestracja na wsc.pl.

 

 

Przeczytaj też:

Rola CDE w procesach BIM-owych

Protokół informacyjny w projektach BIM według normy ISO 19650

Rodzaje i systematyka kolizji budowlanych dla potrzeb uzasadnienia metodologii BIM

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in