Basen w Kostrzynie nad Odrą w budowie

03.03.2022

Kryty basen w Kostrzynie nad Odrą buduje firma Moris Polska. Obiekt będzie miał powierzchnię 2165 m².

 

 

Basen w Kostrzynie nad Odrą będzie miał powierzchnię użytkową 2165 m² i kubaturę 14 421 m³. Znajdą się tu m.in. sześciotorowy basen główny o wymiarach 15,5 x 25 m, basen do nauki pływania, basen rekreacyjny ze zjeżdżalnią, brodzik dla dzieci o powierzchni ok. 123 m², widownia, strefa saun, część szatniowo-sanitarna wraz z wyposażeniem, zaplecze socjalne i część administracyjna. Do zadań generalnego wykonawcy należy także zagospodarowanie terenu wraz z instalacjami zewnętrznymi, budowa ogrodzenia, bram wjazdowych, mała architektura.

Zwycięzcą przetargu na budowę krytego basenu w Kostrzynie nad Odrą została stołeczna spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska. Zgodnie z kontraktem w styczniu 2022 r. wykonawca przekazał zamawiającemu projekt wykonawczy warsztatowy do realizacji kontraktu stanowiący dopełnienie do projektu budowlanego, jakim dysponuje strona zamawiająca, czyli Miasto Kostrzyn nad Odrą.

 

Basen w Kostrzynie

 

– W lutym, po ściągnięciu warstwy humusu z placu budowy, ruszyły roboty ziemne. Pod względem rozwiązań technicznych, technologicznych i funkcjonalnych budowana obecnie hala basenowa w Kostrzynie będzie odpowiednikiem podobnego obiektu, jaki Moris Polska wznosi obecnie w Żmigrodzie w Województwie Dolnośląskim. Obecna budowa stan zero osiągnie w kwietniu, stan surowy otwarty w czerwcu, w lipcu natomiast ruszy montaż dachu. Cały obiekt oddamy do użytku w grudniu 2023 r. – mówi Piotr Królikiewicz, dyrektor ds. inwestycji Moris Polska.

 

Basen w Kostrzynie

 

Basen w Kostrzynie to kolejna budowa obiektu sportowego dla miasta przez tego generalnego wykonawcę. W lipcu 2019 r. przekazał włodarzom miasta zrealizowaną przez siebie widowiskowo-sportową halę w Kostrzynie.

 

Przeczytaj też:

Basen w technologii budownictwa pasywnego w Sulejowie

Nowy Stadion Miejski w Opolu. WIZUALIZACJE

Łódź buduje stadion ŁKS

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in