Hala w Kostrzynie gotowa przed terminem

05.08.2019

Hala w Kostrzynie nad Odrą o przeznaczeniu widowiskowo-sportowym została oddana przed terminem, mimo że na placu budowy wykopano bombę lotniczą z okresu II wojny światowej.

 

 

Hala w Kostrzynie o przeznaczeniu widowiskowo-sportowym mieści się przy Kostrzyńskim Centrum Szkolenia Zapaśniczego.

Hala widowiskowo-sportowa ma kubaturę 17,4 tys. m³, a jej powierzchnia użytkowa wynosi 1999,7 m². Jest to zwarta bryła na planie prostokąta. Obiekt powstał dla klubu zapaśniczego pod patronatem Andrzeja Suprona – mistrza świata i wicemistrza olimpijskiego w zapasach. Na całość składają się między innymi: jednokondygnacyjna sala sportowa z widownią na antresoli, układy szatniowo-sanitarne oraz pomieszczenia towarzyszące pod antresolą, dwukondygnacyjne zaplecze socjalne, komunikacja ogólna z poziomu przyziemia będąca budynkiem dwukondygnacyjnym w bezpośrednim styku z halą. W skład infrastruktury weszły: podziemne uzbrojenie terenu, instalacje zewnętrzne, zagospodarowanie terenu, przebudowa placu utwardzonego oraz wjazdu i budowa ogrodzenia.

 

 

Generalny wykonawca hali w Kostrzynie – Moris Polska oddał obiekt miesiąc przed terminem. Wartość kontraktu wyniosła 9,98 mln zł. Budowa trwała od 16 listopada 2017 r. Harmonogram prac był realizowany z wyprzedzeniem, co okazało się bardzo dobre w świetle nieprzewidzianej okoliczności.

– Wprawdzie grunt na budowie był zgodny z analizami geologicznymi, niemniej na generalnych wykonawców zawsze mogą jeszcze czekać inne wydarzenia, które nierzadko powodują znaczące opóźnienia w realizacji inwestycji. Ogólne sprawne działanie i wyprzedzanie harmonogramu pozwala wtedy nie dopuszczać do opóźnień. Mimo faktu, że natrafiliśmy na budowie na bombę lotniczą z ostatniej wojny, co wiąże się z określonymi procedurami i wstrzymaniem budowy, nasz ogólny system działania pozwolił nie tylko nie opóźnić terminu oddania obiektu, ale wręcz wyprzedzić go o miesiąc. – komentuje Maurycy Bryła, prezes Moris Polska.

 

Polecamy też: Izolacyjność akustyczna w siłowniach i klubach fitness

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.