Smolna Sopot – luksusowe apartamenty

20.06.2023

Smolna Sopot to nowa inwestycja mieszkaniowa premium w sopockim kurorcie.

 

Smolna Sopot

 

Smolna Sopot usytuowana jest w lokalizacji, która stanowi kompromis pomiędzy mieszkaniem w zielonej, ustronnej części kurortu a łatwym dostępem do jego szerokiej oferty miejskiej oraz kulturalno-rozrywkowej. Inwestycja powstała w sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i blisko nadmorskiej plaży. Jej projekt jest inspirowany ponadczasowym skandynawskim minimalizmem oraz filozofią domu znaną z Dalekiego Wschodu. Koncepcja ta jest widoczna zarówno w projekcie budynków, we wnętrzach, jak i w aranżacji zieleni.

Na osiedlu Smolna Sopot znajdzie się 97 mieszkań o powierzchni od 43 do 121 m². Inwestycja będzie oferowała też liczne udogodnienia, m.in. zielone patio ze strefą wypoczynkową, podziemną halę garażową, dzięki której ruch samochodowy w części mieszkalnej został zredukowany, salę klubową, strefę coworkingową, prywatny fitness, salę do jogi, sauny, warsztat, myjnię rowerową oraz… wannę dla psów.

Na budynkach Smolna Sopot zostanie zastosowana oryginalna elewacja powstała w wyniku wykorzystania tradycyjnej dalekowschodniej metody Shou Sugi Ban. Polega ona na konserwacji drewna przez jego opalanie. Dzięki temu naturalny materiał zyskuje na trwałości oraz nabiera szlachetnego charakteru. Harmonię z przyrodą zapewniają również zielone dachy, bogata roślinność, liczne przeszklenia wprowadzające do wnętrz naturalne światło oraz zachowanie kaskadowego ukształtowania terenu.

Kompleks luksusowych apartamentów został uznany za jedną z najlepszych realizacji w Europie przez jury konkursu European Property Awards.

Deweloperem osiedla jest Invest Komfort. Za projekt odpowiada pracownia KD Kozikowski Design, za część elewacji – Potearchitekci, za wnętrza części wspólnych – KUOO i TAMIO Architekcts. Artystyczną aranżacją zieleni zajęło się d Studio Krajobraz.

 

Źródło: Invest Komfort

 

Przeczytaj też:

GRANARIA w Gdańsku z wiechą

Młyny Gdańskie ukończone

Małokacka w Gdyni z wiechą

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in