Małokacka w Gdyni z wiechą

12.05.2023

Małokacka to nowy budynek mieszkalny z widokiem na panoramę miasta i Zatokę Gdańską, w którym znajdzie się 99 mieszkań.

 

Małokacka

 

Małokacka osiągnęła już swoją docelową wysokość 10 pięter i deweloper zwiesił na jej szczycie tradycyjną wiechę.

W ramach 10-piętrowej inwestycji w dzielnicy Witomino w Gdyni powstaje 99 mieszkań, które będą mieć od 2 do 5 pokoi i powierzchnię od 44 do 151 m². Powstanie też atrakcyjna przestrzeń wspólna na dachu, z którego będzie się roztaczał widok na miasto i Zatokę Gdańską. Przyszli mieszkańcy osiedla Małokacka będą mogli też podziwiać ze swoich okien las.

Kolorystyka i faktura elewacji budynku zaprojektowana została w odcieniach satynowanej miedzi, z akcentami srebrnej szarości i drewna.

 

Małokacka

 

W obiekcie zaplanowano m.in. strefę fitness z przestrzenią cardio oraz do treningu personalnego. Bezpieczeństwo zapewni recepcja z całodobową ochroną, wideodomofony oraz monitoring. Deweloper zaaranżuje też dla mieszkańców Małokackiej zieloną przestrzeń wypoczynkową. Ma tu zostać nasadzonych aż 15 390 roślin z 60 gatunków. Przy klubie fitness utworzono kameralny drewniany taras.

Aż 75% dzielnicy Witomino zajmują lasy. Małokacka powstaje w otulinie drzew, jedną stroną wsparta na trawiastym wzgórzu, drugą natomiast skierowana na scenerię miasta.

Otoczenie inwestycji zostanie wzbogacone o obiekty małej architektury oraz stojaki na rowery. Nie zabraknie też oprawy świetlnej, która wieczorami podkreśli bogatą zieleń w kameralnych strefach wypoczynkowych.

W zasięgu spaceru są przystanki autobusowe oraz stacja SKM Redłowo.

 

Małokacka

 

Wyzwaniem przy realizacji inwestycji z pewnością była jej lokalizacja na leśnej skarpie. Na skalę inwestycji wskazują same liczby. Do zbrojeń wykorzystano ok. 1000 t stali. Podczas wykopów na budowę wjeżdżało około 40 ciężarówek dziennie. Przy 10-godzinnym planie pracy oznacza to, że średnio co 7–8 min na teren prac przybywała nowa ciężarówka. W szczytowym momencie realizacji na budowie pracowało aż 200 pracowników i 2 żurawie. Powierzchnia użytkowa inwestycji wynosi ponad 11 500 m². W ramach budynku zrealizowano 415 sztuk okien o łącznej powierzchni 1560 m².

Obecnie pracownicy budowy realizują prace wykończeniowe, takie jak: instalacje, posadzki malarskie i izolacje.

Budowa gdyńskiego projektu Invest Komfort zakończy się w pierwszej połowie 2024 r. Ceny mieszkań zaczynają się od 10 900 zł za m². Projekt architektoniczny przygotowało studio BJK Architekci.

 

Czytaj także:

Nowa Dąbrowa – nowe mieszkania w Gdyni

Żeromskiego 7 – nowe mieszkania w Gdyni

SEAHall – nowa inwestycja mieszkaniowa w Gdańsku

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.