Nowa Dąbrowa – nowe mieszkania w Gdyni

07.07.2022

Nowa Dąbrowa to osiedle 5 budynków w otoczeniu lasu. Jednocześnie będzie to miejsce nowoczesne i tętniące życiem.

 

Nowa Dąbrowa

 

Nowa Dąbrowa powstanie przy ul. Rdestowej w Gdyni na łagodnie pochylonym zboczu, które zapewnia dobre nasłonecznienie.

Osiedle będzie się składało z 5 budynków mieszkalno-usługowych, w których znajdą się mieszkania od 1- do 4-pokojowych o metrażu od 27 do 95 m². Budynki A, B, C i D będą jednoklatkowe, a budynek E – dwuklatkowy. Liczba pięter wyniesie 5, a w budynku E – 6. Wszystkie mieszkania będą miały tarasy lub ogródki o powierzchni od 3,8 do 44 m². W ramach pierwszego etapu powstanie jeden pięciopiętrowy budynek z 60 mieszkaniami i 7 lokalami usługowymi.

Do wykończenia wnętrz i części wspólnych użyte zostaną naturalne oraz trwałe materiały, w tym drewno i kamień. Wykorzystane będą rozwiązania ekologiczne i energooszczędne, takie jak ogrody deszczowe czy nowoczesne oświetlenie LED. Z myślą o rowerzystach przy osiedlu powstaną stojaki na jednoślady. W halach garażowych przewidziano natomiast możliwość realizacji gniazda do ładowania samochodów elektrycznych.

 

Nowa Dąbrowa

 

Inspiracją dla twórców osiedla była koncepcja „miasta idealnego”, czyli podzielonej według funkcji, symetrycznej przestrzeni miejskiej o kameralnych kwartałach zabudowy. Nowa Dąbrowa ma być samowystarczalna. Kręgosłupem całego założenia będzie biegnąca przez środek szeroka ulica handlowa. Po obu jej stronach powstaną budynki stylem nawiązujące do gdyńskiego modernizmu. Sercem całości będzie położony centralnie plac z lokalami usługowymi oraz ogródkami. Nie zabraknie lokali zaprojektowanych z myślą o przedszkolu i przychodni. Na terenie osiedla przewidziano m.in. zielone oazy spokoju, kreatywne place zabaw oraz przestrzeń spacerową. w otoczeniu lasu.

 

Nowa Dąbrowa

 

Niedaleko inwestycji krzyżują się najważniejsze trasy całej aglomeracji – obwodnica oraz nowo powstające: Trasa Kaszubska i Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. W bezpośredniej bliskości osiedla pozostają także przystanki autobusowe.

Deweloperem jest ALLCON, a projekt architektoniczny przygotowało biuro B1 Architekci.

 

Przeczytaj też:

Żeromskiego 7 – nowe mieszkania w Gdyni

Atrium Oliva II w Gdańsku – ostatni etap

Górskiego w Gdańsku – mieszkania na wynajem

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in