Żeromskiego 7 – nowe mieszkania w Gdyni

17.09.2021

Przy ul. Żeromskiego 7 w Gdyni powstanie budynek mieszkalny, którego architektura nawiązuje do modernizmu, a wystrój wnętrz do transatlantyku TSS Batory.

 

Żeromskiego 7

 

Budynek mieszkalny przy ul. Żeromskiego 7 w Gdyni będzie pierwszą inwestycją Bouygues Immobilier Polska w Trójmieście. Inwestycja powstanie na wysokości drugiego basenu portowego. W bliskiej okolicy znajdują się główne punkty i symbole miasta, jak skwer Kościuszki, przystań jachtowa Marina Gdynia, statek Dar Pomorza i okręt ORP Błyskawica, plaża miejska oraz stacja Gdynia Główna.

Architektura budynku przy ul. Żeromskiego 7 ma nawiązywać do modernizmu, a w częściach wspólnych znajdą się elementy art déco oraz dodatkowe elementy artystyczne. Najsilniejsze inspiracje gdyńskim modernizmem zobaczymy m.in. w formach balustrad balkonowych oraz portalu wejściowego do budynku. Projekt wnętrz przygotowała natomiast pracownia Sikora Wnętrza, inspirując się ostatnim polskim transatlantykiem TSS Batory, który będzie także przedstawiony na budynku w postaci murala.

– Wnętrze budynku jest sentymentalną wyprawą do lat dwudziestych i trzydziestych, gdy powstawała Gdynia. Kafle na ścianach w sposób nieoczywisty przywołują na myśl morskie fale, a autorski ornament pod sufitem przywołuje na myśl rybie łuski mieniące się złotem w słońcu. Jest to też opowieść o gdyńskim porcie – mówi Jan Sikora, architekt wnętrz.

 

Żeromskiego 7

 

W budynku mieszkalnym przy ul. Żeromskiego 7 znajdą się ekologiczne rozwiązania i nowoczesne technologie. Inwestycja zostanie wyposażona m.in. w panele fotowoltaiczne, nawiewniki w oknach z funkcją antysmogową czy system retencji wody opadowej z możliwością wykorzystania jej do podlewania zielonych części wspólnych. Mieszkańcy otrzymają również do dyspozycji inteligentny system wideodomofonowy i kontroli dostępu. W czterokondygnacyjnym budynku znajdzie się łącznie 77 mieszkań o metrażu od 26 do 101 m², od 1 do 3 pokoi. Część z nich to mieszkania z antresolami. Do większości będą przynależeć ogrody lub balkony, a do położonych na ostatnim piętrze – komfortowe tarasy.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2023 r.

 

Przeczytaj też:

Rezydencja Plac Kaszubski – nowy apartamentowiec w Gdyni

Osiedle Beauforta w Gdyni

Waterfront w Gdyni w rozbudowie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in