GRANARIA w Gdańsku z wiechą

02.06.2023

GRANARIA to wielofunkcyjna zabudowa powstająca na Wyspie Spichrzów. W realizowanym etapie powstaną lokale mieszkalne, hotelowe oraz usługowe.

 

GRANARIA

 

Realizacja kolejnego etapu zabudowy wielofunkcyjnej GRANARIA na Wyspie Spichrzów w Gdańsku osiągnęła stan surowy otwarty. Z tej okazji dokonano symbolicznego zawieszenia wiechy.

W ramach kolejnego etapu projektu GRANARIA, realizowanego na terenie 3 kwartałów na północnym cyplu Wyspy Spichrzów, ograniczonych ulicami Stągiewną, Chmielną, Pożarniczą i Motławską, powstają budynki o charakterze mieszkalnym, hotelowym i usługowym. Ich łączna powierzchnia wyniesie blisko 25 000 m².

 

GRANARIA

 

Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest Korporacja Budowlana DORACO. Stan zaawansowania prac elewacyjnych oraz pokrycia dachowego jest na poziomie 35%. Natomiast prace wewnętrzne instalacyjne i wykończeniowe są zrealizowane w 45%. W ramach projektu wykonywany jest również okoliczny układ drogowy oraz przegotowywane tereny zielone.

– Wyzwaniem jest m.in. połączenie nowoczesnej zabudowy z historycznym charakterem tej części Gdańska. Naszym celem było m.in. zabezpieczenie istniejących obiektów zabytkowych Spichlerzy: Steffen, Kamienny Niedźwiedź, Żołądź oraz Turek i ich wkomponowanie w nowo realizowaną zabudowę kwartałów oraz ich wykończenia – powiedział Radosław Preiss, wiceprezes zarządu Korporacji Budowlanej DORACO.

 

GRANARIA

 

W ramach części mieszkaniowej projektu GRANARIA powstanie łącznie około 500 apartamentów o zróżnicowanym metrażu. Z kolei od ulicy Stągiewnej będzie funkcjonował hotel z 325 pokojami. Atutem zabudowy będzie ogólnodostępny pasaż biegnący od ulicy Stągiewnej poprzez wnętrza wszystkich trzech kwartałów, pełniący rolę wielofunkcyjnej przestrzeni, w której będzie możliwość realizacji np. wystaw czasowych czy targów. Pasaż będzie zadaszony, dzięki temu rozwiązaniu przestrzeń na parterze będzie mogła być użytkowana przez cały rok, nie tylko w okresie letnim.

Autorami koncepcji architektonicznej II etapu projektu GRANARII, nawiązującego do stylu, w jakim budowane były historyczne spichlerze, są Mąka Sojka Architekci.

Oddanie do użytkowania części mieszkaniowej planowane jest w czerwcu 2024 r., a części hotelowej w sierpniu 2024 r.

 

Czytaj także:

Młyny Gdańskie ukończone

SEAHall – nowa inwestycja mieszkaniowa w Gdańsku

Małokacka w Gdyni z wiechą

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.