HVILLE – osiedle domów pod Bielanami Wrocławskimi

25.02.2021

Rozpoczęła się budowa HVILLE w Księginicach pod Bielanami Wrocławskimi. To inspirowane stylem skandynawskim osiedle domów jednorodzinnych.

 

HVILLE

 

HVILLE ma być kameralnym osiedlem domów w zabudowie bliźniaczej powstającym pod Bielanami Wrocławskimi, w miejscowości Księginice (gmina Kobierzyce). Zaprojektowano tylko 34 domy, otoczone eleganckim ogrodzeniem z bramą wjazdową.

W 2020 roku domy były częściej wybierane przez Polaków, co potwierdzają dane z rynku nieruchomości: popyt na domy był w czerwcu i maju większy o odpowiednio o 31,6% i 21,1%* niż w tych miesiącach w roku 2019. W samym wrześniu 2020 roku – według danych GUS – rozpoczęto budowę 8902 domów jednorodzinnych. Był to najlepszy pod tym względem wrzesień w historii. Wiele wskazuje na to, że zainteresowanie domami jednorodzinnymi będzie duże również w tym roku. Na ten trend prawdopodobnie zareagują deweloperzy. Nawet ci, którzy wcześniej specjalizowali się w zabudowie innego typu, jak np. inwestor HVILLE – Grupa BY MADE, znana we Wrocławiu z budowania mikroapartamentów inwestycyjnych.

 

HVILLE

 

Każdy z 34 domów osiedla HVILLE będzie dwupoziomowy i będzie mieć powierzchnię 133 m². Do każdego z nich przylegać będzie duży ogródek. Domy będą kompaktowe: 4 sypialnie na piętrze, dwie funkcjonalne łazienki oraz duży salon z aneksem kuchennym na parterze. Każdy budynek dysponuje ponadto garażem i dodatkowym miejscem postojowym. Domy zostaną wyposażone w pompy ciepła oraz przygotowane pod montaż instalacji fotowoltaicznej.

 

HVILLE

 

Architektura osiedla będzie przypominać styl skandynawski, wyrażający się w prostej formie, jasnych barwach i naturalnych materiałach wykończeniowych. Nazwa osiedla – HVILLE to połączenie dwóch słów: obcojęzycznego „hvile” i polskiego „willa”. Hvile należy rozumieć jako nowe hygge, czyli norweską sztukę odpoczynku.

Osiedle znajduje się 6 minut jazdy samochodem do Bielan Wrocławskich i 14 minut jazdy do strefy ekonomicznej. W pobliżu powstanie stacja szynobusu, z którego będzie można skorzystać w 2021 roku. Będzie on jechał do centrum Wrocławia.

Zakończenie budowy HVILLE zaplanowano na I kwartał 2022 roku.

 

*Dane z raportu Morizon.pl „Rynek nieruchomości w I półroczu 2020”.

 

Czytaj także:

Promenada nad Odrą we Wrocławiu otwarta

Le Vert – ekologiczne osiedle we Wrocławiu

Kameralna Olszówka – nowe mieszkania we Wrocławiu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.