Frigo Logistics z nowym kompleksem magazynowym

12.06.2024

Frigo Logistics buduje w Nowym Dworze Mazowieckim sześć nowoczesnych obiektów magazynowych o łącznej powierzchni 9500 m².

 

Frigo Logistics

 

Frigo Logistics, operator logistyczny dla produktów głęboko mrożonych, osiągnął 60% zaawansowania budowy nowoczesnego kompleksu magazynowego w Nowym Dworze Mazowieckim. Lokalizacja kompleksu w niewielkiej odległości od Warszawy wpływa na czas dostawy i koszty.

Do tej pory w ramach pierwszego etapu inwestycji Frigo Logistics – budowy części dystrybucyjnej z jedenastodokową strefą ekspedycji, dwoma budynkami biurowo-socjalnymi oraz obiektem technicznym – zrealizowano prace konstrukcyjne, inżynierskie i budowlane, m.in. wykonano warstwy konstrukcyjne posadzek i wypełnienie ścian. Rozpoczęto również budowę magazynu wysokiego składowania, przygotowując specjalistyczne podłoże pod obiekt i wznosząc jego stalową konstrukcję. W tym celu zakotwiczono fundament za pomocą 735 pali wierconych betonowych na głębokość 6 m, a do wykonania płyty fundamentowej wykorzystano 190 t stali oraz 2000 m³ betonu.

– Zaawansowanie prac w pierwszym etapie inwestycji w Nowym Dworze Mazowieckim, w ramach której na obszarze 24 500 m² powstanie sześć budynków o łącznej powierzchni 9500 m², wynosi obecnie ponad 60%. Realizację prac budowlanych pierwszego etapu planujemy zakończyć w lipcu – wtedy do użytku zostanie oddany biurowiec, a w październiku – kolejne budynki, w tym magazyn dystrybucyjny. W tym obiekcie przewidzieliśmy magazyn kompletacji i pole odkładcze wraz z infrastrukturą. Niezależenie od tego będą trwały prace drugiej fazy inwestycji – instalacji automatycznego systemu wysokiego składowania – mówi Kris Verbruggen, prezes zarządu Frigo Logistics.

Wykonawcą inwestycji jest Kajima Poland. Centrum dystrybucyjne w Nowym Dworze Mazowieckim będzie dysponować łącznie 21 000 miejsc paletowych. Stanie się 11. lokalizacją Frigo Logistics w Polsce oraz istotnym punktem w rozwoju sieci dystrybucyjnej przedsiębiorstwa.

– Budowa nowoczesnego kompleksu magazynowego dla Frigo Logistics w Nowym Dworze Mazowieckim to bardzo ciekawe, ale i wymagające zadanie. Mamy więc świetną okazję, aby wykazać się doświadczeniem w stosowaniu zaawansowanych systemów oraz rozwiązań technologicznych dla mroźni i spedycji towarów mrożonych, a także sprawną organizacją placu budowy. Tu, na relatywnie niedużym obszarze, powstaje kilka skomplikowanych obiektów połączonych ze sobą, ale różniących się pod względem technologii wykonania oraz przyszłej funkcji. Ich realizacja – jak w kostce Rubika – mocno się zazębia, co wymaga od nas i naszych podwykonawców bardzo precyzyjnego ustawienia harmonogramu dostaw i prac, a następnie jego dotrzymania – powiedział Maciej Runkiewicz, prezes Kajima Poland.

Jako operator logistyczny dla produktów spożywczych wymagających kontrolowanej temperatury Frigo Logistics dysponuje obecnie dziesięcioma lokalizacjami. Kompleksowe usługi logistyczne firmy obejmują: przyjęcie towaru, składowanie, kompletowanie, co-packing, wydanie, transport i dystrybucję. Inwestycja jest kluczowym elementem szerszego planu inwestycyjnego Frigo Logistics o wartości 200 mln zł, który zostanie zrealizowany w najbliższych latach.

 

Źródło: Frigo Logistics

 

Fot. Kajima Poland

 

Czytaj także:

Hermes Fulfilment z nowym centrum logistycznym

Fabryka Maxcess w Łubowie gotowa

Hala produkcyjna Polipack na Pomorzu

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in