Hala produkcyjna Polipack na Pomorzu

13.03.2024

Hala produkcyjna Polipack w Gościcinie to nowy obiekt o powierzchni 29 397 m². Uzyskał on międzynarodowy certyfikat środowiskowy BREEAM.

 

Hala produkcyjna Polipack

 

Hala produkcyjna Polipack w Gościcinie łączy funkcję produkcyjną z proekologicznymi rozwiązaniami. Pod obiektem o powierzchni 29 397 m² powstała hala garażowa o powierzchni ponad 6000 m². Przy realizacji projektu skorzystano z szeregu energooszczędnych rozwiązań, takich jak: montaż paneli fotowoltaicznych, zastosowanie instalacji grzewczej na bazie pomp ciepła ze źródłem dolnym, co wymagało wykonania 75 odwiertów o ok. 100-metrowej głębokości. Obiekt przygotowano również do montażu systemu odzysku ciepła z urządzeń produkcyjnych, który umożliwia wykorzystanie tego ciepła na inne cele. Wprowadzone rozwiązania, zmniejszając zapotrzebowanie na paliwa stałe, obniżą koszty utrzymania, a także pozwolą ograniczyć negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Hala produkcyjna Polipack została zrealizowana z troską o środowisko naturalne. Było to widoczne także w trakcie procesu budowy, w którym zaangażowani byli m.in. eksperci z zakresu ekologii, weryfikujący projekt pod względem bioróżnorodności. Dzięki takiemu podejściu obiekt uzyskał międzynarodowy certyfikat BREEAM.

 

Hala produkcyjna Polipack

 

Certyfikat BREEAM przyznawany jest przez audytorów BRE Global – niezależnej instytucji z siedzibą w Londynie. Eksperci BRE Global ocenili obiekt pod kątem trwałości i odporności zastosowanych materiałów, docenili użycie drewna z certyfikatem FSC, a także produktów z deklaracją środowiskową EPD, zawierającą informację o emisji CO2. Szczegółowo przeanalizowano cykl życia materiałów pod kątem generowanego śladu węglowego. Warto dodać, że prawie 70% odpadów budowlanych zostało przekazanych do ponownego odzysku.

W Polsce certyfikat BREEAM ma 436 hal przemysłowych, w tym 22 hale produkcyjne. W województwie pomorskim jedna z nich znajduje się w Tczewie, a druga to właśnie hala Polipack w Gościcinie.

Halę produkcyjną Polipack wybudowała spółka ALLCON.

 

Źródło: ALLCON

 

Przeczytaj też:

Dobra Novina – nowe centrum produkcyjne

Fabryka Vestas powstanie w Szczecinie

Fabryka Samsunga we Wronkach gotowa

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in