Dobra Novina – nowe centrum produkcyjne

01.03.2024

Centrum produkcyjno-logistyczne Dobra Novina jest położone na trasie Gdańsk–Warszawa. Zajmuje powierzchnię 3,3 ha.

 

Dobra Novina

 

Pod Elblągiem zostało oddane do użytku centrum produkcyjno-logistyczne Dobra Novina, które oferuje nowoczesne rozwiązania zarządzania przestrzenią i energią, zaawansowane systemy przeciwpożarowe oraz certyfikaty podkreślające wysokie standardy obiektu.

Centrum Dobra Novina, które powstało z inicjatywy elbląskiej firmy Delta zajmuje teren 3,3 ha i jest położone w miejscowości Nowina, bezpośrednio przy drodze S,7 w odległości 57 km od Gdańska. Obiekt wyróżnia się specjalnymi udogodnieniami, w tym 16 suwnicami o nośności od 20 do 72 ton, umożliwiając obsługę szerokiej gamy dużych, ponadnormatywnych ładunków. Suwnice zaprojektowane do pracy w tandemie efektywnie podnoszą ciężary o wadze ponad 40 ton, w tym kontenerów morskich, co stanowi o ich kluczowej roli w operacjach logistycznych obiektu.

 

Dobra Novina

 

W centrum zastosowano zaawansowane systemy ochrony przeciwpożarowej. Dodatkowo Dobra Novina ma certyfikat BREEAM VERY GOOD.

– Nasza inwestycja to nie tylko nowoczesny obiekt, nowatorskie technologie i efektywna logistyka, ale przede wszystkim elastyczność. Jesteśmy w stanie dostosować i wyposażyć centrum do oczekiwań klienta, aby mógł w pełni rozwinąć swój biznes otwierając u nas swój oddział czy siedzibę – zapewnia Mariusz Hejnowicz, założyciel firmy Delta.

Pierwszym najemcą obiektu została firma Rockfin sp. z o.o., która w centrum pod Elblągiem zaczęła produkcję dla energetyki (w tym jądrowej), nowoczesnych układów hydraulicznych, dla gospodarki morskiej, urządzeń do produkcji wodoru czy dla przemysłu lotniczego, zapewniając zatrudnienie ok. 200 osób z regionu.

Generalnym wykonawcą inwestycji była Grupa Dekpol S.A.

 

Źródło: Delta

 

Czytaj także:

Fabryka Vestas powstanie w Szczecinie

Fabryka Samsunga we Wronkach gotowa

P3 Warsaw II z certyfikatem BREEAM na najwyższym poziomie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in