Nowe osiedle Blask w Łodzi

01.03.2024

Osiedle Blask będzie budowane w trzech etapach. W pierwszym powstanie 101 mieszkań. Inwestycja zostanie oddana do użytku w 2026 r.

 

Osiedle Blask

 

Osiedle Blask jest zlokalizowane przy ul. Smugowej w Łodzi. W pierwszym etapie powstanie ponad 5,5 tys. m² PUM  w 6-kondygnacyjnym budynku B. Na przyszłych mieszkańców będzie czekać tam 101 mieszkań o metrażach od 27 do 114 m² oraz 96 podziemnych miejsc parkingowych. Mieszkania będą 1-, 2-, 3-, i 4-pokojowe z balkonami, ogródkami bądź tarasami na dachu. Lokale będą miały 2,7 m wysokości i będą dobrze doświetlone.

Pod względem designu osiedle Blask będzie bezpośrednio odwoływało się do industrialnego rodowodu Łodzi – formy geometryczne brył budynków będą nawiązywały do fabrycznych kominów, a dzięki zastosowaniu stylowych materiałów na fasadach, łączących białe i ceglane faktury, wpiszą się w otaczający kontekst urbanistyczny.

To już druga inwestycja mieszkaniowa dewelopera Trei Real Estate Poland w Łodzi. Prace budowlane rozpoczną się w drugiej połowie 2024 r., a ich ukończenie planowane jest na 2026 r. Za koncepcję architektoniczną odpowiada studio neoprojekt Wojciech Netzel. Przedsprzedaż mieszkań w ramach I etapu rozpoczęła się w grudniu 2023 r.

W perspektywie kolejnych kilku lat deweloper zrealizuje następne dwa etapy tej inwestycji, która docelowo będzie się składać z zespołu trzech budynków.

 

Osiedle Blask

 

W 2022 r. Trei zrealizował w Łodzi inwestycję Kraft na osiedlu Teofilów, które łącznie dostarczyło na lokalny rynek 191 mieszkań. Poza Łodzią Trei w I kwartale 2024 r. ukończy inwestycję mieszkaniową we Wrocławiu (Bacciarellego 54), a w planach ma stworzenie osiedla w podwarszawskim Milanówku oraz PRS-ów w Poznaniu i Warszawie.

 

Źródło: Trei Real Estate Poland

 

Przeczytaj też:

Wodna 17 BOHO w Łodzi już gotowa

WIMA Widzewska Manufaktura – wielofunkcyjny kompleks w Łodzi

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in