WIMA Widzewska Manufaktura – wielofunkcyjny kompleks w Łodzi

18.04.2023

WIMA Widzewska Manufaktura to inwestycja, która obejmuje rewitalizację ponad 100-letnich budynków pofabrycznych i parku. W jej wyniku mają powstać mieszkania oraz przestrzenie usługowo-handlowe.

 

WIMA Widzewska Manufaktura

 

Od 2020 r. właścicielem WIMA Widzewska Manufaktura jest Resi Capital S.A., spółka mieszkaniowa Cavatina Group. Koncepcja dewelopera zakłada przywrócenie świetności terenom dawnych zakładów bawełnianych poprzez stworzenie wielofunkcyjnego kompleksu z biurami, mieszkaniami, lokalami handlowo-usługowymi oraz otwartymi przestrzeniami do odpoczynku i rekreacji. Prace przebiegają w porozumieniu z konserwatorem zabytków.

Dwa budynki B i C powstającego kompleksu WIMA Widzewska Manufaktura dostarczą docelowo na łódzki rynek mieszkaniowy ponad 400 lokali w wysokim standardzie. Znajdą się tu także przestrzenie usługowo-handlowe (m.in. w mieszkalnym budynku C).

W I etapie do sprzedaż trafiło 129 mieszkań powstających w odsuniętym najdalej od al. Piłsudskiego budynku B. Dostępne są metraże od 29 do 67 m². W ofercie znajdują się także miejsca parkingowe oraz komórki lokatorskie. Łódzki kompleks mixed-use będzie podlegał certyfikacji w systemie BREEAM.

 

WIMA Widzewska Manufaktura

 

– Realizowane w ramach Cavatina Group miastotwórcze projekty wielofunkcyjne powstają zawsze z poszanowaniem dla lokalnych potrzeb i uwarunkowań. Dlatego koncepcja odnowienia WIMY obejmuje przede wszystkim renowację i modernizację istniejących zabudowań pofabrycznych. Centralnym punktem kompleksu, miejscem spotkań i zielonym sercem tej inwestycji, będzie 100-letni park z fontanną. Oferowane przez nas mieszkania powstają w zaadaptowanych obiektach dawnej skręcalni oraz przewijalni – mówi Anna Łagowska-Cioch, head of residential sales & leasing Resi Capital S.A.

Dogodna lokalizacja inwestycji przy jednej z głównych arterii miasta – al. Piłsudskiego zapewni szybki dostęp do komunikacji miejskiej oraz dobry dojazd samochodem do ścisłego centrum, a także wyjazd z miasta na autostradę A1.

 

WIMA Widzewska Manufaktura

 

W nowej koncepcji tego projektu niezwykle ważne dla dewelopera było stworzenie nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie przestrzeni z pełnym poszanowaniem historycznego dziedzictwa tego miejsca. Dlatego w projekcie architektonicznym zostały zachowane elementy zabudowy dawnej fabryki, w szczególności ceglane mury ścian zewnętrznych oraz oryginalne żeliwne słupy w zaplanowanych przestrzeniach biurowych i na terenie parku. Estetyka bryły obiektu biurowego w części nadbudowywanej pochodzi z inspiracji układem nici przędzalnianych, co stanowi nie tylko efektowny zabieg wizualny, a też ukłon w kierunku pierwotnej funkcji tego budynku. Poszanowaniem pięknej historii będzie także zrewitalizowany 100-letni park o powierzchni ok. 9000 m², który stanie się dla wszystkich użytkowników i gości zielonym sercem inwestycji.

Oddanie do użytku pierwszego budynku mieszkaniowego planowane jest na II kwartał 2024 r.

 

Przeczytaj też:

Tuwima Apartments w Łodzi trafiły do sprzedaży

Osiedle Primo w Łodzi – ruszyła sprzedaż IV etapu

DzwoNova – Totalbud buduje mieszkania w Łodzi

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in