Osiedle Primo w Łodzi – ruszyła sprzedaż IV etapu

04.01.2023

Osiedle Primo w Łodzi wchodzi w kolejny etap realizacji. Powstanie 5-piętrowy budynek z 326 mieszkaniami.

 

Osiedle Primo

 

Osiedle Primo – etap IV będzie kontynuacją łódzkiej premiery firmy Profbud zrealizowanej w 2020 r. Mieszkania przy ulicy Lindleya trafiły do sprzedaży.

Kolejny etap inwestycji stanowić będzie jeden 5-piętrowy budynek, w którym znajdzie się w sumie 326 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni od 26 do 105 m². W ofercie znajduje się szeroki wybór lokali, zaczynając od jedno-, a kończąc na pięciopokojowych mieszkaniach. Zdecydowaną większość budynku zajmą jednak mniejsze 1- i 2-pokojowe lokale. Wszystkie mieszkania będą miały balkony lub loggie, a do tych na parterze będą przynależeć ogródki. Na najwyższych kondygnacjach powstaną lokale typu penthouse. Część z nich będzie miała tarasy na dachu, skąd w otoczeniu zieleni będzie można podziwiać widok na panoramę miasta oraz Dworzec Łódź Fabryczna. Pomieszczenia będą miały wysokość do 3,0 m, co pozytywnie wpłynie na oświetlenie wnętrza. W inwestycji przewidziano również wielostanowiskową halę garażową z możliwością zakupienia miejsc dla aut elektrycznych, boksów dla jednośladów oraz komórek lokatorskich. W garażu znajdą się również stacja do odkurzania samochodów i stojaki na rowery.

 

Osiedle Primo

 

Osiedle Primo zwraca uwagę ciekawą architekturą budynku, która pozostaje spójna z poprzednimi etapami inwestycji oraz nawiązuje do historycznego stylu zabudowy pierzejowej charakterystycznej dla ery przemysłowej. Deweloper planuje osiągnąć taki efekt poprzez zastosowanie pionowych podziałów elewacji o zmiennej wysokości. Dodatkowo wycofane pasy loggii, a także zróżnicowane ceglane elementy pierzei podkreślą rozbudowaną tektonikę fasad, będącą znakiem rozpoznawczym łódzkiego modernizmu lat 30.

Nowy budynek na Osiedlu Primo będzie ogrodzony. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewni kontrola dostępu, monitoring i ochrona. Części wspólne w postaci dziedzińca z terenem zielonym, niską roślinnością, placem zabaw dla dzieci oraz małą architekturą pozostaną wspólne dla etapu III i IV. Zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, które dostarczą energię elektryczną do części wspólnych budynku.

Osiedle Primo jest zlokalizowane w śródmieściu, przy ul. Lindleya i Tramwajowej znajdujących się w Nowym Centrum Łodzi.

Rozpoczęcie budowy zaplanowano na II kwartał 2023 r. Szacowany termin zakończenia prac to III kwartał 2025 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Malbud-1. Za projekty wszystkich etapów osiedla odpowiada pracownia architektoniczna Ja2plus.

 

Czytaj także:

DzwoNova – Totalbud buduje mieszkania w Łodzi

BOHO – nowe osiedle w Łodzi

Stylowa Biała Kamienica w centrum Łodzi

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.