Tuwima Apartments w Łodzi trafiły do sprzedaży

09.01.2023

Tuwima Apartments to nowo powstający kompleks mieszkaniowy na terenie Nowego Centrum Łodzi. W 2 budynkach znajdzie się w sumie blisko 600 lokali.

 

Tuwima Apartments

 

Kompleks mieszkaniowy Tuwima Apartments znajduje się we wschodniej części Nowego Centrum Łodzi, w kwadracie ulic Tuwima, Przędzalniczej, al. Rodziny Grohmanów i Tramwajowej. Obecnie trwa budowa 11-piętrowego budynku wzdłuż al. Rodziny Grohmanów, w którym powstaną 452 mieszkania o powierzchni od 25 do 80 m². W obiekcie udostępniono już do sprzedaży 150 lokali. Kolejny etap inwestycji zakłada realizację 7-piętrowego budynku przy ul. Tuwima ze 145 mieszkaniami. W sumie inwestycja dostarczy na łódzki rynek ponad 26 300 m² powierzchni użytkowej.

 

Tuwima Apartments

 

Tuwima Apartments to także blisko 3000 m² przestrzeni usługowej oraz miejsca parkingowe w garażach podziemnych. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną również tereny rekreacyjne i wypoczynkowe o powierzchni ponad 2600 m². Będą to 2 otwarte dziedzińce dostępne poprzez schody terenowe oraz plac zabaw o powierzchni ponad 300 m².

Podobnie jak wszystkie projekty realizowane przez dewelopera kompleks mieszkaniowy będzie podlegał certyfikacji w systemie BREEAM, w którym brane są pod uwagę takie kluczowe czynniki jak lokalizacja, dostępność komunikacyjna, zastosowanie rozwiązań zmniejszających zużycie wody i energii oraz wykorzystanie prośrodowiskowych i ekologicznych materiałów.

 

Tuwima Apartments

 

Nowoczesna architektura Tuwima Apartments nawiązuje do historycznej spuścizny Łodzi i wpisuje się w spektakularny program rewitalizacji kluczowego obszaru śródmieścia, w ramach którego powstaje Nowe Centrum Łodzi – prestiżowa dzielnica o powierzchni 100 ha w samym sercu miasta, wydzielona ulicami Narutowicza, Kopcińskiego, Tuwima i Piotrkowską. Ta nowa wizytówka Łodzi łączy funkcje mieszkaniowe, usługowe, biznesowe i kulturalne, a tradycja spotyka się tu z nowoczesnością oraz zielonymi rozwiązaniami.

Deweloperem inwestycji jest Resi Capital S.A., spółka należąca do grupy kapitałowej Cavatina Group S.A.

Tuwima Apartments to drugi, obok WIMA Widzewskiej Manufaktury, projekt mieszkaniowy realizowany przez Resi Capital w Łodzi.

 

Czytaj także:

Osiedle Primo w Łodzi – ruszyła sprzedaż IV etapu

DzwoNova – Totalbud buduje mieszkania w Łodzi

BOHO – nowe osiedle w Łodzi

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in