Hermes Fulfilment z nowym centrum logistycznym

16.04.2024

Centrum logistyczne Hermes Fulfilment to jedna z największych i najnowocześniejszych tego typu inwestycji firmy oraz pierwsza w Polsce.

 

Hermes Fulfilment

 

Centrum logistyczne Hermes Fulfilment w Iłowej koło Żagania obejmuje 115 000 m² powierzchni zabudowy, ale dzięki wykorzystaniu wielopoziomowych antresol (4 kondygnacje) jego powierzchnia faktyczna wynosi niemal 250 000 m². Docelowo pracę znajdzie tu kilka tysięcy osób.

Przestrzeń biurowa została wykończona w wysokim standardzie, a dla pracowników przygotowano strefy relaksu i kreatywności oraz wprowadzono udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Zadbano też o miejsca parkingowe dla ok. 100 rowerów oraz infrastrukturę dla samochodów elektrycznych – 22 punkty do ładowania.

Obiekt Hermes Fulfilment wyposażono m.in. w wysoce zautomatyzowany system sortujący (tzw. pouch sorter) i automatyczną sortownię do segregacji paczek. Zautomatyzowano także ich pakowanie w folię, produkcję kartonów do wysyłki z logiem firmy czy wewnętrzny transport palet. W przyszłości roboty mają wspierać inspekcje obiektu z zewnątrz oraz wewnątrz, a także proces rozładowywania paczek.

– Pierwsze centrum logistyczne w Polsce to punkt zwrotny dla naszej działalności w Europie. Jest jednym z najnowocześniejszych i największych obiektów w portfolio Grupy Hermes. Inwestycja łączy zaawansowaną technologię z ludzkim talentem, co przekłada się na zwiększoną wydajność i bezpieczeństwo pracy – mówi Julia Hanebuth, dyrektor zarządzająca Hermes Fulfilment na Europę Środkową i Wschodnią.

Inwestycja przejdzie certyfikację środowiskową DGNB na poziomie Gold. Obiekt wyposażono w instalację fotowoltaiczną o mocy 0,5 MWp, z możliwością rozbudowy o kolejne 1,5 MWp. Udział odnawialnych źródeł energii w rocznym zapotrzebowaniu na energię końcową sięga 27,3% – to bardzo dobry wynik, który pozwolił również obniżyć wskaźnik rocznego zapotrzebowania na EP o ponad 24,2% (co ponaddwukrotnie przewyższa wymagania taksonomiczne w tym zakresie). Obiekt wyposażono w zaawansowany system BMS, który umożliwia sterowanie centralami wentylacyjnymi z rekuperacją czy oświetleniem hali.

Centrum logistyczne będzie odpowiedzialne za kompletację zamówień dla firm e-commerce Grupy Otto. Położone zaledwie 20 km od granicy Niemiec, początkowo będzie obsługiwało głównie ten kraj, natomiast w przyszłości może objąć swoim zasięgiem także Polskę, Czechy, Szwajcarię i Włochy.

Obiekt wybudowała firma Panattoni. Jego oddanie do użytku nastąpiło na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2024 r.

 

Źródło: Panattoni

 

Czytaj także:

Fabryka Maxcess w Łubowie gotowa

Hala produkcyjna Polipack na Pomorzu

Dobra Novina – nowe centrum produkcyjne

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in