Prezydium Krajowej Rady obradowało

12.08.2010

W dn. 4.08.2010 r. odbyło się posiedzenie Prezydium Krajowej Rady PIIB. Podczas obrad powołano do życia Krajowe Komisje: Prawno-Regulaminową, Wnioskową, Ustawicznego Kształcenia i Współpracy Zagranicznej.

Obrady prowadził Andrzej Roch Dobrucki, prezes Krajowej Rady PIIB. Po przedstawieniu i zaakceptowaniu porządku obrad oraz protokołu z poprzedniego posiedzenia KR, przystąpiono do powołania Komisji Prawno-Regulaminowej. Członkowie Prezydium zaakceptowali przedstawione propozycje składu Komisji z prof. Zbigniewem Kledyńskim, wiceprezesem Krajowej Rady PIIB na czele. Zebrani powołali także Komisję Wnioskową Krajowej Rady PIIB, której pracom będzie przewodniczyła Krystyna Korniak – Figa. Podjęto także uchwałę powołującą do życia Komisję Ustawicznego Kształcenia. Jest to odpowiedź Krajowej Rady na postulaty zgłaszane przez delegatów podczas IX Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego PIIB. Komisja ta będzie inspirować i koordynować działania okręgowych izb dotyczące szkoleń oraz zajmie się problemem obligatoryjnego podnoszenia kwalifikacji przez członków naszej Izby. Pracom Komisji Ustawicznego Kształcenia będzie przewodniczył dr inż. Janusz Rymsza, natomiast nadzór nad jej pracami z ramienia Krajowej Rady powierzono Stefanowi Czarnieckiemu.

Członkowie Prezydium Krajowej Rady PIIB przyjęli także ustawę powołującą Komisję Współpracy Zagranicznej, której pracami będzie kierował dr inż. Wojciech Radomski.

Prezes Krajowej Rady PIIB Andrzej Roch Dobrucki  przedstawił działania porozumienia samorządów zawodów zaufania publicznego dotyczące rozwijania dotychczasowej współpracy oraz omówił funkcjonowanie Grupy B-8, której członkowie na ostatnim posiedzeniu w dn. 2 lipca br. powierzyli jej Prezydencję – Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa.

W czasie sierpniowych obrad, Prezydium Krajowej Rady PIIB zapoznało się także z informacją o realizacji budżetu za I półrocze 2010 r. oraz ustalono wysokość ryczałtów i ekwiwalentów w III kadencji. Został zatwierdzony schemat organizacyjny, tabela płac oraz regulamin pracy Krajowego Biura PIIB.

 

 

Joanna Gieroba, zastępca sekretarza Krajowej Rady PIIB zaprezentowała terminarz posiedzeń Prezydium i Krajowej Rady w I półroczu 2011 r., który został zaakceptowany przez uczestniczących w posiedzeniu.

Na koniec obrad Tadeusz Durak, przewodniczący Krajowej Komisji Rewizyjnej podkreślił, jak ważna okazała się pomoc naszych inżynierów i techników osobom, które ucierpiały wskutek tegorocznej powodzi. Aktywna postawa członków naszej Izby została z uznaniem przyjęta nie tylko przez władze administracyjne i samorządowe, ale przede wszystkim przez poszkodowanych w wyniku kataklizmu. Pomoc naszych fachowców jest nadal potrzebna i PIIB zwróci się jeszcze raz do swoich członków z prośbą o wsparcie powodzian, zwłaszcza przy wykonywaniu opinii technicznych zniszczonych obiektów.

W sierpniowym posiedzeniu Prezydium KR PIIB uczestniczył także dr Jerzy Baryłka z Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

 

Urszula Kieller-Zawisza

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.