Osiedle Via Flora w Gdańsku w II etapie

11.01.2022

Osiedle Via Flora powstaje w zielonej okolicy gdańskiej dzielnicy Chełm. Do sprzedaży trafił II etap inwestycji.

 

Osiedle Via Flora

 

Osiedle Via Flora w Gdańsku to kameralna inwestycja mieszkaniowa, w ramach której w II etapie do sprzedaży trafiło 88 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach. Docelowo osiedle będzie składać się z czterech czteropiętrowych budynków.

W nowo powstającym budynku Via Flora w dzielnicy Chełm znajda się 32-metrowe kawalerki, a także większe lokale, do największych, czteropokojowych o powierzchni 96 m². Do mieszkań na parterze będą należały ogródki, a do lokali na wyższych kondygnacjach – przeszklone balkony. Budynki będą wyposażone w proekologiczne i energooszczędne rozwiązania, zostaną wybudowane i wykończone z użyciem wysokiej jakości materiałów. Będzie je cechować prosta, modernistyczna architektura.

Osiedle Via Flora będzie miało ruch kołowy ograniczony dzięki podziemnej hali garażowej, stanowiskom dla rowerów oraz naziemnym miejscom parkingowym. W przestrzeniach wspólnych między budynkami będą się ciągnęły alejki spacerowe, powstaną atrakcyjne place zabaw, plenerowa siłownia i zróżnicowane elementy małej architektury. Na terenie osiedla znajdą się ogrody deszczowe – specjalne tereny obsadzone ozdobną roślinnością.

Do gdańskiej starówki z osiedla jest mniej niż 5 km, a drogą krają nr 91 można szybko dostać się do obwodnicy Trójmiasta. W zasięgu kilkunastominutowego spaceru znajduje się położony nad kanałem Raduni Park Oruński, trzeci co do wielkości park w Gdańsku.

Prace budowlane ruszą już w lutym 2022 roku, a ich ukończenie zaplanowano na III kwartał 2023 roku. Deweloperem inwestycji jest Develia. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia 3A Studio. Ceny zaczynają się od 9600 zł za metr kwadratowy.

 

Czytaj także:

Osiedle Latarników w Gdańsku – I etap przed terminem

Brabank w Gdańsku – II etap gotowy

Przy Alejach w Gdańsku – III etap osiedla

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.