Osiedle Via Flora w Gdańsku – I etap

25.11.2021

Via Flora to nowe osiedle, które powstaje w obrębie zielonej i spokojnej części dzielnicy Chełm w Gdańsku. W I etapie znajdzie się 68 mieszkań o zróżnicowanych metrażach.

 

Via Flora

 

Via Flora to kameralne osiedle zlokalizowane przy ul. Ptasiej w gdańsku. Składać się będzie z czterech 4-kondygnacyjnych budynków o klasycznej, modernistycznej architekturze. W I etapie inwestycji powstanie 68 mieszkań. W ofercie znajdą się zarówno kawalerki o powierzchni 32 m², jak i lokale 4-pokojowe o powierzchni 96 m². W II etapie osiedla powstanie natomiast 88 mieszkań. Zostanie on wprowadzony do sprzedaży na początku 2022 roku.

Mieszkania na parterze będą miały ogródki, a na wyższych piętrach – przeszklone balkony. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy, energooszczędnych materiałów budowlanych opłaty za prąd i ogrzewanie będą niższe. Do dyspozycji mieszkańców Via Flora oddane zostaną także podziemne hale garażowe z pomieszczeniami na rowery, naziemne miejsca parkingowe oraz stanowiska dla rowerów. W przestrzeniach wspólnych pomiędzy budynkami zaaranżowane będą alejki spacerowe, place zabaw, plenerowa siłownia i zróżnicowane elementy małej architektury. Na terenie osiedla powstaną ogrody deszczowe – specjalne tereny obsadzone ozdobną roślinnością. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy będą mogli cieszyć się atrakcyjnym, bioróżnorodnym otoczeniem.

Via Flora znajduje się w zielonej, spokojnej części gdańskiego Chełma. Osiedle od gdańskiej starówki dzieli mniej niż 5 km. Drogą krajową nr 91 szybko można dojechać do obwodnicy miasta. Alternatywą dla samochodu może być komunikacja miejska – najbliższe przystanki autobusowe i tramwajowe znajdują się w odległości kilku minut.

Ukończenie I etapu planowane jest na lipiec 2023 r. Deweloperem osiedla jest Develia. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia 3A Studio. Ceny mieszkań zaczynają się już od 9600 zł za m².

 

Via Flora to nie jedyna inwestycja mieszkaniowa Develii w Gdańsku. W sprzedaży wciąż znajdują się: Baltea Apartments na Przymorzu, Osiedle Latarników na Letnicy, Marinus w Brzeźnie, Szmaragdowy Park na Łostowicach oraz Przy Alejach na Zaspie.

 

Przeczytaj też:

Przy Alejach w Gdańsku – III etap osiedla

Brabank w Gdańsku – II etap gotowy

Atrium Oliva – nowa inwestycja premium w Gdańsku

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.