Brabank w Gdańsku – II etap gotowy

23.08.2021

Apartamenty Brabank to II etap gdańskiej inwestycji, w którym powstały cztery budynki mieszkaniowe o wysokim standardzie, z udogodnieniami takimi jak fitness czy biblioteka.

 

Brabank

 

Projekt Brabank zlokalizowany jest przy ul. Stara Stocznia, w historycznym centrum Gdańska, nad rzeką Motławą. Kompleks obejmuje ekskluzywne budynki mieszkalno-usługowe. W ramach I zadania II etapu naprzeciwko Muzeum II Wojny Światowej powstały cztery nowe budynki. Znalazło się w nich 137 mieszkań i 21 lokali usługowych.

Stylowe wnętrza Brabank wykończono szlachetnymi materiałami, takimi jak brąz, mosiądz oraz biały, włoski marmur. W ramach udogodnień deweloper przygotował m.in. strefę fitness z saunami, salę klubową oraz komfortową bibliotekę.

 

Brabank

 

W otoczeniu nowych budynków pojawią się kolejne tereny wypoczynkowe wśród zieleni, ogródki lokali usługowych oraz aleje spacerowe. Poza szpalerem lip drobnolistnych, wewnątrz kompleksu zaplanowano zieloną enklawę wypoczynku, wyglądającą jak ogród botaniczny w kształcie wąwozu biegnącego wzdłuż budynków. Na poziomie +1 inwestor przygotował także dla mieszkańców zielone patio. Część mieszkań ma także prywatne ogródki.

 

Brabank

 

I etap kompleksu Brabank został bardzo dobrze przyjęty i ma na swoim koncie liczne wyróżniania, w tym: nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska dla najlepszej gdańskiej realizacji architektonicznej, tytuły Budowy Roku oraz Najciekawszej Inwestycji Mieszkaniowej (w plebiscycie Trójmiasto.pl) oraz międzynarodową International Property Awards. Inwestycję chwalono za jej wysoką jakość, idealne wkomponowanie w nabrzeże Motławy i architekturę nawiązującą do industrialnej historii tej części miasta. Doceniano także pomysł na przestrzeń publiczną, która nadała nowy blask zapomnianym terenom, przedłużyła malowniczy trakt spacerowy, oferując mieszkańcom i turystom nowe miejsca spotkań w tutejszych restauracjach i kawiarniach.

Inwestycja została zrealizowana przez trójmiejskiego dewelopera Invest Komfort. Projekt przygotowała pracownia Kwadrat. Jeszcze w 2021 r. rozpocznie się realizacja kolejnych 3 budynków z II etapu.

 

Czytaj także:

Przy Alejach w Gdańsku – III etap osiedla

Atrium Oliva – nowa inwestycja premium w Gdańsku

Apartamentowiec Tarasy Bałtyku w Gdańsku gotowy

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.