Park Rzeszów Airport II – ruszyła budowa

23.08.2021

Park Rzeszów Airport II to nowa inwestycja Panattoni. Na jej terenie powstanie także obiekt typu BTS dla amerykańskiej firmy BorgWarner.

 

Park Rzeszów Airport II

 

Panattoni Park Rzeszów Airport II jest zlokalizowany w jednym z najszybciej rozwijających się punktów na mapie magazynowej wschodniej Polski. Park będzie miał 21 800 m² powierzchni całkowitej, w tym 19 200 m² powierzchni magazynowej i 2600 m² powierzchni biurowej. Inwestycja może zostać elastycznie dostosowana do potrzeb najemcy zarówno pod kątem specyfikacji technicznej, jak i powierzchni poszczególnych pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych i socjalno-biurowych. Do dyspozycji najemców są przestronne place manewrowe, bramy z poziomu „0” oraz wygodne parkingi.

Panattoni Park Rzeszów Airport II przejdzie certyfikację środowiskową BREEAM na poziomie Very Good. Aby zwiększyć jego ekologiczność, zostanie wyposażony w panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne do podgrzewania wody, zrównoważony system zarządzania wodą deszczową oraz oświetlenie LED. Teren wokół budynku zostanie odpowiednio zagospodarowany, tak aby spełniał standardy BREEAM. Przyszli pracownicy będą mieli także dostęp do nowoczesnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Zakończenie budowy całego parku zaplanowano na IV kwartał 2021 r.

 

Na terenie Park Rzeszów Airport II wybudowany zostanie m.in. obiekt typu BTS o powierzchni ok. 11 300 m² dla amerykańskiej firmy BorgWarner – notowanego na nowojorskiej giełdzie producenta podzespołów do układów napędowych oraz wydechowych pojazdów. 2100 m² zostanie przeznaczonych na biura. Znajdzie się tu także specjalistyczne laboratorium, w którym będą rozwijane i testowane nowe produkty oraz urządzenia firmy. Przewidziano w nim wentylację i wymianę powietrza blisko dziesięciokrotnie wyższą niż normalnie. Również w części produkcyjnej wymiana powietrza ma być trzy razy szybsza, a temperatura utrzymywać w granicach +18°C.

Rozpoczęta w kwietniu 2021 r. realizacja inwestycji przebiega w bardzo szybkim tempie. Najemca rozpocznie montowanie swoich linii produkcyjnych już pod koniec 2021 r., a oddanie całego budynku do użytku nastąpi w lutym 2022 r.

– Zdecydowaliśmy się na otwarcie kolejnej fabryki BorgWarner w tej lokalizacji, ze względu na jej atrakcyjność i fakt, że będzie integralną częścią Campusu BorgWarner w Jasionce. Pierwsza fabryka BorgWarner w Polsce została otwarta w 2009 r., dlatego region podkarpacki jest nam doskonale znany. Budynek będzie zarządzany przez obecny zespół Morse Systems w Jasionce. Na chwilę obecną pół budynku będzie wynajmowane przez BorgWarner, druga połowa będzie brana pod uwagę przy kolejnych potrzebach biznesowych. Daje nam to możliwość na dalszy rozwój. W nowym zakładzie będziemy produkować głównie do 7 OEM (BMW, Daimler, Ford, JLR, Porsche, Stellantis, VW) na rynek europejski, jednakże część produktów będzie wysyłana do Azji (Chiny, Indie) oraz USA – mówi Barbara Osuchowska, Senior Europe HR Manager, BorgWarner.

Panattoni Park Rzeszów Airport II jest dobrze połączony z innymi regionami kraju i całej Europy. Znajduje się w najbliższym sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz ma szybki dostęp do autostrad A4 – części III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego (prowadzącego z zachodu na wschód przez południową Polskę) oraz S19 – w ramach Via Carpatia – kluczowego korytarza transportowego łączącego północną i południową Europę.

 

Czytaj także:

Zakład Aluprof SA powstaje w Międzyrzeczu

Fabryka Electropoli powstanie w Nowej Soli

Panattoni Park Błonie III z powierzchnią 90 000 m²

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in