Zakład Aluprof SA powstaje w Międzyrzeczu

18.08.2021

Zakład Aluprof SA, producenta systemów aluminiowych, zostanie wybudowany w formule BTS w Międzyrzeczu na Śląsku.

 

Zakład Aluprof

 

Nowy zakład Aluprof SA zlokalizowany w Międzyrzeczu będzie realizowany przez dewelopera 7R w formule Build-to-Suit (BTS). Oznacza to, że przestrzeń jest maksymalnie dopasowywana do specyficznych potrzeb najemcy. Projekt pozwala także na pełną optymalizację procesów logistycznych. Zakład Aluprof SA, producenta systemów aluminiowych, będzie dostosowany między innymi do restrykcyjnych zasad załadunku oraz rozładunku elementów aluminiowych, które należy chronić przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Nowoczesny obiekt magazynowy będzie miał łączną powierzchnię ok. 20 500 m². W ramach budowy powstaną części: biurowa o metrażu blisko 500 m² oraz licząca prawie 20 000 m² magazynowo-produkcyjna.

– Sięgamy po śmiałe rozwiązania, jak np. system suwnic zintegrowanych z konstrukcją dachu hali, przez co eliminujemy wszelkie słupy i podpory, uzyskując strefę załadunkowa o wysokiej elastyczności i swobodzie projektowania zadań transportowych. To samo dotyczy stref rozładunku, które otrzymują dedykowaną zonę handlingową. Celem naszej inwestycji jest takie wykorzystanie dostępnych rozwiązań technologicznych, by realizowane procesy napotykały na jak najmniejsze bariery architektoniczne czy sprzętowe. Warto również wspomnieć o wysoko postawionej poprzeczce w zakresie spełnienia wszelkich norm środowiskowych czy ppoż. W tym zakresie obiekt ten będzie naszym wzorcem dla kolejnych inwestycji – mówi Aleksander Mączko, kierownik Zespołu Magazynów w Aluprof SA.

 

Zakład Aluprof

 

Będzie to piąty zakład w kraju firmy Aluprof. Obiekt służyć będzie w głównej mierze do przygotowania półproduktów do produkcji okien i drzwi oraz przechowywania profili i komponentów aluminiowych. Projekt uwzględnia, połączoną z halą magazynową wyspecjalizowaną śluzę rozładunkową, umożliwiającą sprawny i bezpieczny rozładunek dłużycy aluminiowej, jak również multifunkcyjną strefę załadunkową wewnątrz budynku. Dzięki temu kluczowe procesy logistyczne będą w pełni bezpieczne dla rodzaju składowanego produktu. Do obsługi magazynu zostaną wykorzystane automatyczne systemy magazynowe usprawniające procesy magazynowania i kompletacji. Został także indywidualnie zaprojektowany system przeciwpożarowy pod potrzeby przyszłych operacji w budynku. Zakład wyposażono również w posadzkę pokrytą epoksydem.

W nowym obiekcie wdrożony zostanie szereg rozwiązań proekologicznych, np. instalacja fotowoltaiczna. Projekt zostanie poddany także certyfikacji BREEAM.

Zakład Aluprof SA znajdować się będzie przy drodze ekspresowej S52, niedaleko węzła Bielsko-Biała Komorowice.

Termin oddania obiektu do użytku zaplanowano na I kwartał 2022 r. Generalnym wykonawcą jest firma Atlas Ward.

 

Czytaj także:

Fabryka Electropoli powstanie w Nowej Soli

Laboratoria Celon Pharma gotowe. Zdjęcia

Fabryka Soudal powstaje w Belgii

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in